Pozor! Nepoctivé praktiky v pražské půjčovně aut!

Tourism Review News Desk - Dec 17, 2012
13

V posledních letech trvale narůstá počet turistů, kteří cestují na vlastní pěst. Díky tomu se rozšířila i řada nabízených služeb pro jednotlivce na cestách nebo pro malé skupinky turistů. Z tohoto trendu jednoznačně těží například i přepravní firmy a půjčovny aut. Nárůst turistů prospívá především destinacím, jako je Praha, která je oblíbenou zastávkou mnoha návštěvníků z Evropy i ze vzdálenějších regionů jako je Rusko a asijské země.

S rozvojem odvětví ale souvisí i znatelný nárůst případů nepoctivých obchodních praktik včetně klamání zákazníků a podvodného jednání. O podobné zkušenosti před nedávnem informovala i známá česká cestovní kancelář – Spa Resorts. Firma pro své klienty – turisty ze zahraničí, kteří chtějí navštívit Českou Republiku – často zajišťuje doplňkové služby, jako je přeprava do letovisek nebo pronájem aut.

Eva Bendová, manažerka pro zákazníky z CK Spa Resorts, popsala, co se stalo: „Jeden z našich klientů měl specifickou představu o vozu, který si chtěl pronajmout. Rozhodli jsme se proto pro nového dodavatele služby – Travel and Car s r.o. Brzy jsme ale zjistili, že to nebyla dobrá volba!“

Podobných případů je stále více – malá neznámá firma začne nabízet škálu zajímavých služeb přes internet a zaměřuje se převážné na cizince. Ve výsledku ale dohodnuté služby nezajistí a případně odmítá vrátit zaplacenou zálohu.

Eva Bendová uvedla, že v jejich případě jí paní Hospodářská z firmy Travel and Car jen sdělila, že objednané auto, za které bylo předem zaplaceno, mělo menší nehodu a nelze jej proto klientovi poskytnout. Velké firmy samozřejmě disponují velkým vozovým parkem, kde je možné auta jednoduše nahradit. „To ale očividně není případ pražské Travel and Car,“ řekla Bendová. „Pochybuji, že dohodnuté auto měli k dispozici; s největší pravděpodobností jen chtěli získat zálohu.“ Právníci upozorňují, že pokud to tak skutečně bylo, jednalo by se ze strany vedení Travel and Car o podvodné jednání.

Bendová uvedla, že celý případ měl dosti neblahý výsledek. Služby nebyly poskytnuté, záloha nebyla vracena; jediné, co cestovka obdržela, byly nejasné sliby paní Hospodářské z Travel and Car. „Je zřejmé, že buď má firma Travel and Car vážné finanční problémy, nebo jejich cílem bylo jen vylákat zálohu. Pokud se nám to potvrdí, předáme případ policii.“

Odborníci na tuto problematiku vysvětlují, že ve většině případů si auta v Česku pronajímají cizinci, kteří mají jen malou možnost soudit se s nepoctivou půjčovnou aut. Mnohdy tak podobné jednání těmto firmám prochází. Jak se budou věci vyvíjet v tomto případě, budeme dále sledovat.

Pokud znáte další osoby či firmy, které byly poškozené nepoctivými praktikami společnosti Travel and Car, napište CK Spa Resorts na info@spa-resorts.cz.

Související články

Komentáře

 1. Travelcar

  Nevím, ale rozhodně se nemůžu ztotožnit s touto recenzí., bydlím již dlouho v USA, ( promiňte gramatiku už mi to tak nejde) vždy, když jsem se s p.Hospodarskou domluvil na autě a že již to je po páté, vše proběhlo naprosto v pořádku, naopak, spíš nadstandardní služby, auta nová, zálohu vrátili ihned když jsem vracel auto a teď ji po mně ani už nechtějí. Nevím jestli je nechce někdo poškodit, ale pro mne jsou kvalitní partner.

  Olda (USA )
 2. Záloha

  To mně zálohu nevrátily už 67 dní a ani nereagují na email.

  Bulant (Česká republika )
 3. Záloha

  Mám zálohu zadržují asi půl roku a také nereagují na email. Telefon někdy zvednou, ale pořád nejasné výmluvy, předáno právníkům.

  Roman (Česká republika )
 4. podvodníci, kteří oberou jen lidi o peníze

  Přijde mi neuvěřitelné, že jsem narazila na tak starý článek a tato podvodná firma stále ještě funguje - od nás si rovněž nechali zaplatit a služby nedodali. Poté, co jsem reklamovala, že nám zaplacené služby byly odmítnuty, mi přišel email s potvrzením o zrušení rezervace. Předpokládám, že zaplacené peníze už neuvidím stejně jako další stovky podobných klientů. Nechala bych podvodníkům zablokovat všechny stránky a hotovo. A to nemluvím o recenzích z jejich stránek na parkování na letišti - katastrofa.

  Gabriela (Česká republika )
 5. Záloha

  Dobrý den. Máme již stejný problém. Stále zadržují zálohu, která měla být vrácena po uplynutí určené doby co je ve smlouvě - 75 dnů. Je to již přes 93 dní po uplynutí doby, co stále zálohu ne a ne vrátit. Po telefonu neustále slibují, že to už vyřizují atd atd... Každý týden jiná výmluva. Co s takovýma darebákama. Podat hromadnou žalobu? Je tu z Vás ještě někdo, kdo by do toho šel?

  Milka (Česká republika )
 6. Záloha, kauce

  Naprosto stejný problém s vrácením kauce 10 000 Kč. Dne 3.10.2019 jsem kauci zaplatil. Do dneška 20.10.2020 mně dluží 4 500 Kč. Posílají po 1 500 Kč. Takže s mými penězi vesele podnikají. Předávám soudu prostřednictvím advokáta..Varuji před praktiky féto "firmy". Nedoporučuji!!

  Noname (Česká republika )
 7. Záloha - kauce

  Dobrý den. Také patříme k těm, kdo již téměř rok marně čekají na vrácení kauce a ani slíbené splátky nám nepřišly.
  Jasní podvodníci. Budeme též řešit právním vymáháním.

  Helena (Česká republika )
 8. Avoid this company by all means

  Writing on English hoping that non-Czech customer will learn something about Travelcars. Rented a car for a month, paid deposit of 10.000 CZK/400 euros. After returning car on 14.08.2022 in same condition, I was informed that deposit will be returned after 85 days. On 04.11.2022 I sent email requesting deposit to be paid on my bank account. No reply. Sent 2 more email but no reply. called the number ( whatsup) and was told that accountant is on sick leave and that our request will be dealt week after. week after nothing again. I got first payment of 1200 CZK on 30.11, second payment of 1200 CZK on 01.12.2022. Was calling each day and was receiving always some excuses ( I am not in the office, I am on sick leave, I handed over request to accountant, I cannot pay you more than 1200 CZK etc...) At the end we got our money paid in the course of 6 weeks (last payment on 04.01.2023. Incredibly unprofessional behavior. Avoid by all means. Unfortunately, there is no possibility to leave review on google but hope that it will help to foreigners. At the end I send complain az well to COIKA (Czech trade inspection). Shameful company

  Samir Hadzimustafic (Česká republika )
 9. Záloha nevrácena

  Dobrý den.
  Také patříme k těm, kdo již půl roku marně čekají na vrácení zálohy.
  Budeme řešit trestním oznámením.
  V žádném případě nedoporučuji si u nich půjčovat vůz!!! My jsme měli velmi špatný technický stav vozidla s nájezdem 170tis km, rozbité, špinavé...

  Martina (Česká republika )
 10. Kauce záloha

  Nikomu nedoporučuji tuhle firmu nereagují už na email telefon nezvedaji a kauci tam mám u nich pořád 8tis

  Kauce -zaloha (Česká republika )
 11. Nevrácená kauce

  NEBRAT NEBRAT NEBRAT !!!!!
  Škoda že jsem si toto nepřečetl dřív, než jsem udělal stejnou věc a poslal kauci za půjčení auta, které mi stejně nakonec nepůjčili.
  Auto jsem si zamluvil v květnu 2023. V den zápůjčky mi řekli, že jej nemohou poskytnout kvůli.... blablabla .... úplně stejné důvody jaké tu zde jsou již popsány.
  K dnešnímu dni vrátili 2300 Kč.

  Honza (Česká republika )
 12. Podvodníci

  ZLODĚJI!!!!
  Pozor skutečně obyčejní zloději! Pujceni auta předražené a nevrací zálohu! Po několika upomenutich mailem už ani neberou telefon!

  Marcela Vedie (Afghánistán )
 13. Nevracejí kauci

  Dodávka pro 9 osob byla sice starší, ale splnila svůj ůčel. Po několika důrazných telefonátech a meilech vrátili jen 2500 (po 6 měsících) z 10000 Kč a to ještě nebylo z firemního účtu. Nějaká paní Hospodářská a Kušnírová. Teď už neberou ani telefony.
  Doporučuji nebrat!!!

  Jirka (Česká republika )

Přidat komentář