NEJŠPINAVĚJŠÍ MĚSTA AMERIKY

Sara Thopson - Jul 4, 2011
0

Americký magazín zaměřený na cestování Travel and Leisure zveřejnil seznam nejšpinavějších měst založený na průzkumu svých čtenářů. A některé výsledky opravdu překvapily.

Špína a krása mají něco společného – obě se těžko definují a jsou do značné míry individuální. Zatímco někomu přijde prádlo na balkóně jako něco odporného, pro někoho jiného to bude nanejvýš romantické. A to samé platí pro pouliční umění nebo graffiti.

Právě proto jsou některé výsledky průzkumů amerických časopisů a jiných organizací tak překvapivé. I když se názory čtenářů nedají brát stoprocentně vážně, stále se jedná o dobrý ukazatel toho, co si obyvatelé USA myslí o některých městských oblastech.

Nejšpinavější město v USA není ani New York, ani Philadelphie, ale New Orleans. Kolébku jazzu si se špínou spojuje většinu respondentů. Zůstává však otázkou, jestli by byl vůbec někdo schopný uklidit po Mardi Gras. Početná populace a hurikány situaci také nepomáhají.

Podle Americké plicní asociace, která se soustředí pouze na stav znečištění ovzduší, patří na spodek žebříčku jednoznačně Los Angeles. Podle množství vyprodukovaného odpadu se o nejhorší páté místo zase dělí Nevada a Louisiana.

Svoji roli hraje i psychologie. Návštěvníci New Yorku neočekávají od obrovské metropole dokonalou čistotu, takže budou ve svém posuzování pozitivně zaujati. Prostitutky, cigaretové nedopalky a smetí se v ulicích Velkého jablka bez problému ztratí. Menší a méně známá města pak mají v průzkumech o "oblíbené město" smůlu.

 

10 nejšpinavějších měst v USA (časopis Travel + Leisure)
1 / New Orleans
2 / Philadelphia
3 / Los Angeles
4 / Memphis
5 / New York
6 / Baltimore
7 / Las Vegas
8 / Miami
9 / Atlanta
10 / Houston

Související články

Komentáře

Přidat komentář