SEDM DIVŮ NOVÉHO ZÉLANDU

Denise Chen - Sep 26, 2011
0

Nový Zéland je země plná úžasných přírodních útvarů, která ukrývá mnohé poklady. Tourism-review.cz vám představuje neoficiální seznam sedmi divů Nového Zélandu inspirovaný blogem Everything-everywhere.com.

Ostrov White Island/Whakaari

Ostrov White Island tvoří aktivní sopka pojmenovaná kapitánem Cookem. Whakaari, jak se ostrov nazývá v maorštině, byl také dějištěm tragédie, která se odehrála, když se místní pokusili těžit síru. White Island se nachází v zálivu Bay of Plenty u Severního ostrova a každý den sem z Whakatane míří několik lodí a vrtulníků.

Fjord Milford Sound

Pro mnoho cestovatlů je fjord Milford Sound nejlepší destinace na světě. Turisté se k fjordu dopravují na lodích - mnoho z nich vyplouvá z Queenstownu, nejbližšího většího města. Příznivci pěší turistiky se k fjordu dostanou Milfordskou stezkou, která patří mezi nejoblíbenější turistické trasy.

Ledovce Fox a Franz Josef

Jediné dva ledovce Tichého oceánu, Fox a Franz Josef, jsou od sebe vzdálené jen 30 minut jízdy. Jsou to také jediné dva ledovce na světě, které zasahují do tropických lesů. Na rozdíl od mnoha ledovců po celém světě se už od poloviny 80. let 20. století stále více roztahují po okolí.

Mořská rezervace Poor Knights Islands

Chráněná mořská rezervace Poor Knights Islands je jedna z nejlepších potápěčských lokalit na světě. Potápěči zde mohou objevovat rozmanitý podmořský život. Nikde jinde na světě není možné se jeden den potápět v tropických vodách a hned druhý prozkoumávat fjordy a ledovce.

Rotorua

Horké bahno, jezírka horké vody, gejzíry nebo geotermální lázně - to všechno jsou přírodní atrakce jedné z nejoblíbenějších geotermálních oblastí na světě. Ve městě Rotorua vás přivítá silný zápach síry. Jezero Rotorua zase láká milovníky dobrodružství i vodních sportů.

Národní park Tongariro

Národní park Tongariro, který je také na seznamu UNESCO, je domovem tří aktivních sopek: Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro. Zdejší stezka je mezi turisty velmi oblibená. Fanoušci Pána prstenů park dobře znají, protože část filmů se natáčela právě tady.

All Blacks

Pod "divem" si člověk rugbyový tým zrovna nepředstaví. All Blacks už ale hrají na Novém Zélandu přes 100 let. Nejspíš žádný jiný sportovní tým na světě není tak úzce spjat s jednou zemí. Díky slavnému maorskému válečnému tanci haka, který předvádí před každým utkáním, patří mezi nejznámější týmy na světě.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář