NOVÝ ZÉLAND: SVĚTOVÝ POHÁR V RAGBY PŘILÁKAL TURISTY

Richard Moor - Nov 7, 2011
0

Jen před pár týdny skončil na Novém Zélandu Světový pohár v ragby. Soutěž přilákala do země hodně turistů a Nový Zéland toho chce využít a pomoci cestovnímu ruchu.

Nový Zéland - domov hrdých Maorů a slavného Hobita. Tato fascinující země hrdě představuje dechberoucí kouzlo zdejší přírody a unikátní kulturní dědictví. Cestovní ruch byl po desetiletí jedním z nejdůležitějších zdrojů příjmů zdejší ekonomiky, v posledních letech se ale situace obrátila k horšímu.

Finanční krize zasáhla mnoho států a nejvíce utrpěly právě země, které tradičně lákají nejvíce turistů (Velká Británie, USA). Rok 2011 přinesl pohromu v podobě přírodních katastrof. V únoru se musel Christchurch vypořádat s masivním zemětřesením a jen před několika málo dny došlo k úniku ropy z tankeru Rena.

Na druhou stranu, Světový pohár v ragby přilákal na Nový Zéland tisíce skalních fanoušků tohoto sportu z Velké Británie, Francie a Austrálie. Oproti září 2010 vzrostl počet návštěvníků o 26 %, což je skvělá zpráva. Sdružení cestovního ruchu na Novém Zélandu (TIA) přijalo tento úspěch s nadšením, ale zároveň připomnělo, že ojedinělý nárůst nestačí. Je třeba udržovat trvalý růst cestovního ruchu a TIA už apeluje na nastupující vládu Nového Zélandu, aby poskytla prostředky k zajištění dalšího rozvoje tohoto odvětví.

V ideálním případě budou už stanoviska nové vlády hrát klíčovou roli v prohlášení o budoucnosti cestovního ruchu 2011-2014: Cestovní ruch - zaručený zisk. Za projektem stojí TIA s několika průmyslovými partnery a zástupci cestovních kanceláří. Snad si příchozí politici si uvědomí hodnotu turismu. Jestli se má zlepšit situace místního hospodářství, je klíčovou prioritou rozvoj cestovního ruchu, podpora cíleného vzdělávání a získání základních prostředků pro Organizaci turismu na Novém Zélandu. TIA doufá, že získá potřebnou politickou podporu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář