OLYMPIÁDA V LONDÝNĚ ODRADÍ BĚŽNÉ TURISTY!

Joe McClain - Nov 21, 2011
0

Olympijské hry možná neuvěřitelně prospějí pověsti Londýna a udělají anglickému hlavnímu městu velkou reklamu, můžou mít ale nepříznivý vliv na cestovní ruch.

Oznámení, že Olympijské hry se budou v roce 2012 konat v Londýně, bylo důvodem k radosti mnoha lidí. Mezi nimi nechyběli hoteloví manažeři ani majitelé divadel a restaurací.

Teď se ale mluví to tom, že cestovní ruch v Londýně příští rok během her, tedy od července do srpna, nejspíš poklesne. Mohou za to pravděpodobně turisté a samotné podniky.

Lidé, kteří budou příští léto směřovat do Londýna nepatří mezi typické londýnské turisty. Přijedou se jen podívat na hry a dá se očekávat, že na všem ostatním budou spíše šetřit.

Hry pro ně budou hlavním rozptýlením. Nejspíš si proto nezajdou do divadla a nebude se jim chtít platit za jídlo v restauraci. Hotely ale zaplní, takže místo pro návštěvníky jiného druhu asi ve městě nebude.

S tím souvisí i další problém: po dobu konání her budou ceny hotelů mnohem vyšší než normálně. Vedle davů, které mají Londýn zaplavit, je to další důvod, který odradí jiné potenciální návštěvníky. Proto se očekává, že počet běžných turistů v Londýně klesne v příštím roce o 95 %, a to zejména kvůli situaci v letních měsících.

Některé cestovní kanceláře zaznamenaly na příští léto až 60% pokles objednávek. V protikladu k tomu, co se původně předpokládalo, je teď jasné, že olympijské hry mohou odradit opravdu mnoho turistů. Své peníze neutratí v Londýně, ale jinde.

Související články

Komentáře

Přidat komentář