RUSKO MEZI PRŮKOPNÍKY OŽIVENÍ CESTOVNÍHO RUCHU

Michael Trout - Sep 27, 2021
0

Odvětví turismu bylo velmi těžce zasaženo pandemií Covid-19 a stále bojuje s důsledky krize. V některých regionech světa je však oživení cestovního ruchu v plném proudu a před námi jsou lepší dny.

Oživení odvětví cestovního ruchu sledovala výzkumná platforma Skift v indexu založeném na bodovém systému. Tento index jasně ukazuje, že některé země jsou na cestě zpět na úroveň před pandemií, zatímco jiné již této úrovně dokonce dosáhly.

Mnoho ukazatelů analyzováno

Index oživení Skift je založen na několika ukazatelích. Jedná se o poptávku po hotelových rezervacích, cestování letadlem a pronájmu automobilů, ziskovost hotelových pokojů a obsazenost letů a hotelů.

Na základě příslušných údajů může země získat maximálně 100 bodů, což ukazuje kontrast mezi aktuálními údaji a těmi z roku 2019. Je třeba poznamenat, že globální index stojí na 60 bodech.

Rusko se zotavilo nejrychleji na celém světě

Podle indexu se Rusko zotavilo v srpnu nejrychleji na celém světě. Důvodem je aktivní otevírání hranic, minimální omezení a rozvoj domácího cestovního ruchu.

Od července do srpna vzrostlo ruské skóre ze 73,4 na 85,1 bodů. Zejména to bylo posíleno obnovením letů do egyptských letovisek a schválením ruské vakcíny Sputnik V pro cesty do Thajska.

Dalším faktorem je, jak již bylo zmíněno, růst domácího trhu cestovního ruchu. Od ledna do července letošního roku bylo na vnitrostátních letech přepraveno 48,5 milionu lidí. To je o 18 % více než v předkrizovém roce 2019.

Mexiko a Brazílie na vrcholu

Kromě Ruska je oživení cestovního ruchu v plném proudu také v dalších zemích, jako je Jižní Afrika (z 40 na 48 bodů), Indie (za 50 na 59) nebo Španělsko (z 63 na 74), ale pouze dvě země jsou před Ruskem v absolutních číslech.

Jedná se o Mexiko (v srpnu získalo 100,9 bodů) a Brazílii (88,9 bodů). Na rozdíl od Ruska však tyto země nemají žádná nebo minimální omezení, přičemž turisté nemají povinnost předkládat očkovací průkazy.

V tomto kontextu je docela ironické, že Brazílie má druhou nejvyšší úmrtnost na Covid-19 na světě, zatímco výskyt viru v Mexiku v posledních dnech stoupá.

Kromě Mexika, Ruska a Brazílie patří mezi další země, které si v absolutních číslech vedou relativně dobře, Spojené státy (80), Turecko (78), ale také evropské destinace jako Francie (73) a Itálie (70).

Související články

Komentáře

Přidat komentář