ZÁJEM O NÁBOŽENSKÉ CESTY V POLSKU ROSTE

Cecilia Garland - Sep 19, 2011
0

Stále více Poláků láká náboženská turistika. Mezi nejoblíbenější destinace patří Francie a Španělsko.

I přes vysoké náklady je náboženská a duchovní turistika mezi polskými turisty stále populárnější. Náboženské tradice jsou v Polsku nedílnou součástí běžného života, a proto chtějí lidé vidět místa s touto tradicí spojená.

Náboženská turistika v Polsku se značně změnila. Dříve byla pouť téměř výhradně záležitostí seniorů a tomu také odpovídaly nízké ceny. Dnes jsou ale duchovní místa jako Řím, Lurdy nebo Fátima vyhledávanými cíli turistů každého věku.

Příliv turistů zvedl i kvalitu nabízených služeb a dobré ubytování s plnou penzí je teď samozřejmou součástí náboženských cest. Průvodci jsou zkušení a o destinacích a památkách jsou schopni mluvit hodiny. Úroveň zájezdů se stále zvyšuje.

Mezi oblíbené destinace polských turistů patří města ve Francii, Španělsku a Řecku, která jsou spojená s apoštoly a jinými postavami z Bible. Hodně Poláků míří i do Mexika a Izraele.

Náklady na náboženské cesty se pohybují v rozmezí od 370 do 750 eur. Mexiko vyjde asi na 1800-2250 eur a pouť do Izraele na 750-1250 eur.

Související články

Komentáře

Přidat komentář