PORTORIKO NASAZUJE POLICEJNÍ HLÍDKY DO TURISTICKÝCH OBLASTÍ

Kevin Eagan - Jul 25, 2011
0

Portoriko doufá, že větší nasazení policie uklidní turistickou veřejnost a přesvědčí návštěvníky, že na tomto karibském ostrově se není čeho bát.

Úmyslná zabití v Portoriku nikdy výrazně neohrožovala cestovní ruch. Většinou se jednalo o zločiny spojené s obchodem s drogami a jen zřídka se nějak dotkly turistů. Nyní se ale kriminalita rozrůstá a vkrádá se i do turistických oblastí.

Oblíbená střediska v okolí hlavního města San Juan již nejsou bezpečná jako dřív a portorikánské úřady mají strach z odlivu turistů. Cestovní ruch zaměstnává v Portoriku přes 5 miliónů lidí a každoročně vydělá na 3,5 miliardy dolarů. Úřady proto podnikly drastické kroky, včetně zavedení mimořádných policejních hlídek, aby návštěvníky ujistily, že je v zemi stále bezpečno.

Na letišti a na cestě do hlavního města má přibýt na 50 strážníků. Aby je bylo vidět, budou hlídkovat na každém rohu, a to pěšky, na koních, v autech i na kolech. Policejní posily se zasadí i o to, aby pláže byly udržovány čisté, a také svou přítomností uklidní turisty, kteří se tak budou cítit lépe chráněni.

V porovnání s rokem 2010 zaznamenaly hotely v prvním čtvrtletí letošního roku 4% nárůst počtu hostů. Portoričtí podnikatelé v cestovním ruchu jsou proto optimističtí. Jedná se o první podobný úspěch za posledních pět let. A Portoriko se ho musí držet, jestli chce uhájit svoji pozici před tvrdou konkurencí v Karibiku. Kriminalita představuje v současnosti skutečnou hrozbu, snad se ji ale podaří s nasazením policie vymýtit.

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář