CALDERÓN HÁJÍ BEZPEČNOST MEXIKA

Sara Thopson - Jun 6, 2011
0

Na nedávném Světovém cestovatelském summitu v Las Vegas vystoupil i mexický prezident Felipe Calderón. Ve svém projevu hovořil o bezpečnosti Mexika jako turistické destinace a snažil se pozvednout mezinárodní profil své země.

Každodenní zprávy v médiích nevytváří obraz Mexika jako poklidné a bezpečné země. Problémy tu dělají místní drogové kartely a policie brojí proti dealerům na každém kroku.

Za posledních dvacet let zde kvůli tomu zemřely tisíce lidí. Dovolenkáři si proto dvakrát rozmyslí, než se rozhodnou pro Mexiko. Prezident Felipe Calderón se snaží reputaci Mexika vylepšit. Nedávno během své účasti na Globálním cestovatelském summitu v Las Vegas otevřeně promluvil o problémech své země. Zdůraznil také, že v Mexiku je pro turisty bezpečno.

Prezident Calderón nepopírá, že se jeho země potýká s drogovým násilím: "Velmi tvrdě pracujeme na potírání zločinu, budování místní i federální policie a zdravé komunity, v jejímž rámci chceme spolupracovat."

V roce 2010 přivítalo Mexiko asi 23 milionů turistů, což je od předchozího roku výrazný nárůst. Všechna turistická střediska se nacházejí tisíce kilometrů od problémových oblastí, takže nikdo nebyl ohrožen.

Cílem mexických úřadů je pozvednout reputaci země. V současnosti je Mexiko 10. nejnavštěvovanější zemí, ale chce se dostat mezi prvních pět. Prezident Calderón prohlásil rok 2011 za rok cestovního ruchu.

Počítá se také s investicí 50 miliard dolarů na zlepšení infrastruktury, zejména budování nových dálnic a rozšiřování letišť. Mexiko je odhodláno bojovat za své místo na výslunní všemi dostupnými prostředky. Jestli se mu podaří dosáhnout vytyčených cílů, ukáže až příští rok.

 

 

 

Související články

Komentáře

Přidat komentář