MEXIKO SE SOUSTŘEDÍ NA ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU

Michael Trout - Mar 14, 2011
0

Mexický prezident Felipe Calderón vyhlásil rok 2011 'rokem cestovního ruchu'. Aby se z prezidentova plánu nestala jen prázdná slova, musí se představitelé země soustředit na několik oblastí, které je třeba vylepšit. 

 

Mexiko je v současné době 10. nejoblíbenější turistickou destinací na světě. Většinu příjmů přinášejí turisté ze Spojených států, kteří měli velký podíl i na loňském zisku z cestovního ruchu. Ten činil 6 milionů dolarů. Podle odhadu navštívilo Mexiko v minulém roce celkem 22,3 milionu turistů. Místa jako Cancún nebo Acapulco jsou proslulé tím, že přitahují americké studenty obzvláště v období jarních prázdnin. Nadšení ale není na místě, Mexiko musí ještě zdolat řadu překážek.

Velkému problému Mexiko čelí v oblasti drog, které si každoročně vyžádají na 500 obětí. Média navíc často těží ze skandálů spojených s drogovými válkami, a tak odstrašují případné turisty. Jejich obavy jsou ale oprávněné, obzvlášť když jsou případy jako nedávná vražda amerického imigračního důstojníka Jaimeho Zapaty pravidelně rozmazávány v novinách i na internetu.

Jestliže chtějí představitelé Mexika přilákat více turistů a přesvědčit je, že se tu není čeho bát, musí změnit způsob, jakým je země prezentována v médiích a vylepšit její celkový dojem. Teprve pak se může Calderónův sen o tom, že Mexiko se stane turistickou destinací číslo jedna, stát skutečností. 'Rok cestovního ruchu', který vyhlásil, ve skutečnosti znamená rok práce na vylepšení pověsti země. Jestli budou v novinách i nadále dominovat fráze jako hlava bez těla, divoká přestřelka a drogoví magnáti, více než zmíněných 22,3 milionu turistů do Mexika nejspíše nepřijede.

Související články

Komentáře

Přidat komentář