TEQUILA ZAHŘÍVÁ AMERICKÉ TURISTY

Anna Luebke - Jul 18, 2011
0

Mexičané jsou hrdí na celou řadu věcí, ale hned na prvním místě je jejich národní nápoj. Tequila láká do Mexika stále častěji zejména americké turisty.

Turismu se v Mexiku v posledních letech moc nedaří. Situace se však díky rostoucí popularitě tequily zlepšuje. Stále více amerických turistů propadá kouzlu tohoto nápoje a na cestovní ruch to má výrazně pozitivní vliv.

Nejpopulárnější je "Ruta de Tequila". Nejjednodušší způsob, jak ji prozkoumat, je zaletět si do města Guadalajara. Trasa zavede návštěvníky do měst El Arenal, Amatitan, Magdalena a Teuchitlan. Na cestě jsou nejen významné lihovary, ale také archeologická naleziště. Nedávno byla tato oblast zapsána na seznam UNESCO.

Existuje několik druhů prvotřídní tequily a většina z nich se vyrábí ve státě Jalisco. Například El Tesoro, Don Julio, Don Pilar i velmi oblíbené 7 Leguas a Patron. Jen málo výrobců tequily nabízí prohlídky pro turisty a právě jen u dvou posledně jmenovaných je možno si prohlídku domluvit předem. Ty opravdu velké, jako Sauza či Cuervo, zaujmou na první pohled. Zrovna Mundo Cuervo je jedním z nejvýraznějších a nejzajímavějších lihovarů.

Tequila Express vznikl na podporu rozvoje cestovního ruchu a v současnosti je již tak populární, že je třeba si v něm rezervovat místo alespoň měsíc dopředu. Vlak má kapacitu 68 lidí a jezdí z Guadalajara do vesnice Tequila.

Nejlepší je zajet si sem koncem listopadu, když se tu pořádá Národní festival Tequily. Své produkty zde prezentují přední výrobci tequily. Návštěvu místního Muzea Tequily si užije každý, kdo má tento nápoj rád a chtěl by se dozvědět něco o jeho historii.

Související články

Komentáře

Přidat komentář