MEXIKO: KONEC SVĚTA PŘILÁKÁ MILIONY TURISTŮ

Pat Hyland - Jan 23, 2012
0

Odhaduje se, že v prosinci zavítají do jihovýchodního Mexika miliony turistů, aby si připomněli mayské proroctví o konci světa, který má letos nastat.

Zpráva o konci světa asi nikoho nepotěší; nikoho, kromě mexického úřadu pro cestovní ruch.

Asi tisíc let po úmrtí Krista předpověděli Mayové, že v prosinci 2012 nastane konec světa. Vycházeli přitom z toho, že právě tehdy končí 13. baktun (jeden baktun má zhruba 394 let). I když se nenajde mnoho lidí, kteří nepodloženému proroctví věří, pořád se dá očekávat, že do Mexika přiláká hodně turistů. Den slunovratu v roce 2012 v zemi nejspíše stráví miliony návštěvníků.

Mexický úřad cestovního ruchu se rozhodl vzhledem k okolnostem investovat 8 milionů dolarů na propagaci mayského světa pro případné turisty. Mayská kultura je sama o sobě fascinující součástí latinské Ameriky, ale příslib Armageddonu určitě přiláká pozornost turistů.

Jakkoliv se to může zdát divné, proroctví o konci světa vzbuzuje zájem mnoha lidí už řady let. Apokalyptická předpověď Harolda Campinga sice přilákala pozornost médií, mayské proroctví je ale jako "událost" mnohem atraktivnější.

Jihovýchod Mexika je srdcem starých latinskoamerických kultur a míří sem zejména milovníci starověku. Letošní rok přináší nevídanou možnost. Mnoho lidí se totiž bude moci 'pochlubit': "Když přišel konec světa, byl jsem tam"?

Související články

Komentáře

Přidat komentář