MEXIKO: VZKVÉTAJÍCÍ NOVÝ DRUH TURISTIKY

Michael Trout - Sep 6, 2010
0

Zatímco se mnoho zemí potýká s následky finanční krize, protože turisté utrácejí za dovolené stále méně peněz, Mexiko zažívá v této oblasti značný nárůst. Nový druh turistiky, který se soustředí na smutné zážitky, je v Mexiku v současné době velice oblíbený.

 

Turisté jezdívali do Mexika hlavně kvůli slunečným plážím z bílého písku a koktejlům s malými deštníčky. V poslední době se ale a jejich preference změnili. Vyhledávanou 'adrenalinovou' zábavou se stala turistika, která se soustředí na smutné zážitky. Tento druh cestovního ruchu přitahuje dobrodruhy z celého světa. V rámci této turistiky lidé platí třeba za to, že je průvodce 'nelegálně' převede přes americkou hranici a za to, že je poté 'pronásleduje' pohraniční stráž. Jiní turisté zase chtějí navštívit části hlavního města, které jsou známé vysokou kriminalitou.

Poté, co zaplatí 200 pesos (15 dolarů), se turisté vydají na nebezpečnou cestu za svým průvodcem, který předstírá, že je překupník. Prolézají křovím a brodí se řekami aniž by si udělali přestávku k jídlu či pití. Rychlost je na takové cestě totiž rozhodující. Ti, kteří jsou příliš pomalí, většinou chytí pohraniční stráž. Agentury nabízejí takové cesty hlavně proto, aby si lidé uvědomili, co přistěhovalci prožívají a že to rozhodně není procházka růžovým sadem.

Trochu jiným druhem dobrodružství je návštěva v Tepitu, vysoce nebezpečné oblasti v Mexico City, která je známá neustálými problémy s drogami, dětskou prostitucí a zločinem všeobecně. Přestože je tento zážitek opravdu drsný, většině lidí také otevře oči.

Aby uspokojily větší poptávku letů do Mexika, aerolinie navýšily frekvenci letů a zavedly lety do nových destinací. Hotely také rozšiřují svou nabídku. Provozovatelé chtějí být připraveni na příliv turistů, kteří budou v Mexiku hledat všechno kromě pokojné dovolené.

Související články

Komentáře

Přidat komentář