PORTUGALSKO: MIMO VYŠLAPANÉ CESTY

Nils Kraus - Mar 29, 2012
0

Portugalsko je směsicí bohaté kultury a architektury s nádhernou přírodou, což z něj dělá perfektní destinaci jižní Evropy. Milovníky dobrodružství sem lákají méně známá místa.

Po celém Portugalsku jsou rozesety nádherné a snadno dostupné atrakce pro turisty, kteří hledají něco netradičního. Jestli máte na dovolené rádi trochu vzrušení a chcete se dozvědět něco nového, Portugalsko je přesně pro vás.

V Algrave na jihu Portugalska najdete malinké městečko Lagos. Jestli máte rádi pláže a historii, určitě si ho nenechte ujít. Pobřeží lemují široké písčité pláže tu a tam ohraničené útesy.

V Ponta da Piedade si můžete najmout motorový člun, nebo se projít po pobřeží a prozkoumat přírodní jeskyně. V azurových pobřežních vodách žijí delfíni a různé druhy ryb. Lagos se může pochlubit nejstaršími ukázkami tradiční portugalské architektury.

Park Pena v Sintře má skvělou atmosféru a nabízí nádherné výhledy na to nejzajímavější z botaniky. Park se nachází v blízkosti Cruz Alta, což je další zajímavost Portugalska, která většině turistů unikne.

A jestli máte rádi přirodu, dovolená v Portugalsku není kompletní bez návštěvy Madeiry, ostrova při portugalském pobřeží. Zdejší flóra je ovlivněná vulkanickým podložím a hodně se liší od vegetace na pevnině. K cestě na ostrov, který leží zhruba dva tisíce metrů nad mořem, můžete využít některý z mnoha přímých letů.

Pokud vás zajímají pravěké malby, určitě vás osloví návštěva Údolí Côa na severovýchodě Portugalska. Jméno zdědilo údolí po řece Côa, která tudy protéká. Údolí je jedno z největších a nejznámějších otevřených nalezišť paleolitického umění na světě.

Ve Vila Nova de Foz Côa jsou nálezy zobrazení koní a lidí vyřezaných do kamene. Archeologové odhadují, že jsou z doby od 20 000 do 10 000 let př. n. l., takže sem míří milovníci dějin i profesionální historici.

Viana do Castelo je ze všech turisticky neznámých destinací v Portugalsku ta nejkrásnější. Město se nachází v regionu Minho Lima na jihu Portugalska a mezi nejzajímavější památky patří dominanta města, bazilika Santa Luzia, na vrcholku stejnojmenné hory. Je odtud nádherný výhled na okolí, pláže a řeku Limu. K bazilice se dá dostat autem nebo výtahem Santa Luzia.

Viana do Castelo se může pochlubit také jednou z nejstarších plovoucích námořních nemocnic na světě. Nemocnice, ze které je Námořnické muzeum Gil Eanes, vznikla v roce 1952 a fungovala do roku 1973. Námořnické muzeum určitě stojí za vidění, dodnes je tu totiž k vidění původní lékařské vybavení.

Související články

Komentáře

Přidat komentář