ŠVÉDSKO: ZAŽIJTE DOBRODRUŽSTVÍ NA RAFTU

Cecilia Garland - Oct 3, 2011
0

Švédsko má pověst neobyčejně krásné země plné hokejových talentů. Málokdo si ji ale spojí s raftingem. Odborníci se však shodují, že švédská řeka Kaitum je pro rafting jednou z nejlepších na světě.

Švédi jsou hrdí na svoji nádhernou krajinu, tisíce jezer a hory pokryté zelení. Země však skrývá ještě jedno tajemství, které si užijí zejména milovníci adrenalinu - řeky. Švédsko má totiž jedny z nejlepších řek na rafting v Evropě. Hned několik společností nabízí pomoc se sjížděním náročných úseků.

Ideální je začít v Kiruně, kam se příznivci raftingu mohou pohodlně dopravit letadlem. K pramenu horské řeky Kaitum je možné dostat se pouze vrtulníkem, protože v panenské oblasti Tjuonajokk nejsou silnice, ale nepopsatelně krásná příroda s bílými řekami a křišťálově čistými jezery. Řeka protéká Laponskem a asi po 106 km se vlévá do řeky Kalix.

Na řece Kaitum jsou tři jezera, na kterých si může člověk v klidu oddechnout, než se zase vrhne na sjíždění peřejí třídy IV za polárním kruhem. Každý kdo někdy navštívil tuto část Švédska uzná, že zdejší příroda je opravdu nedotčená a neporušená. I ostříleným příznivcům adrenalinu se bude při jízdě na divoké vodě tajit dech, až se budou řítit rychlostí 50 až 60 km za hodinu.

Toto dobrodružství na raftu může trvat až pět dní. Pokud máte teplý stan, můžete přenocovat přímo pod hvězdnou oblohou na břehu řeky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář