AFRIKA: LETECKÁ DOPRAVA ZAZNAMENÁ V NÁSLEDUJÍCÍCH 20 LETECH VÝRAZNÝ NÁRŮST

Tomas Haupt - Oct 31, 2011
0

Airbus předpokládá, že růst letecké dopravy v Africe překročí v následujících dvou desetiletích průměrnou míru globálního růstu.

Africké ekonomice se díky nově nabyté stabilitě daří a kontinent zase začíná být atraktivní pro turisty. Počítá se s budoucím růstem cestovního ruchu a optimistické jsou zejména letecké společnosti.

Předpokládá se, že letecká doprava na celém světě poroste do roku 2020 o 5,4 %. Podle Airbusu by měla Afrika očekávat až 6,5% meziroční růst. Samozřejmě je důležité vidět výše uvedená čísla ve srovnání a mít na paměti, ke kterým místům se vztahují. Zatímco mnohé země mají hned několik velkých letišť, v celé Africe je v současnosti pouze jedno.

Megaměsto v letecké dopravě je takové, které denně obslouží 10 000 a více cestujících. V současnosti splňuje tuto podmínku v Africe pouze Johannesburg. Jestli má být Afrika schopná vyhovět stoupajícímu počtu pasažérů do a ze země, potřebuje jich do roku 2020 celkem 6.

Proto je třeba růst stimulovat. Afričané nejsou zvyklí na evropský luxus letecké dopravy a na většinu míst se dostávají buď po zemi, nebo po moři. Letecká doprava je však čím dál nezbytnější.

Takový očekávaný nárůst pasažérů bude výzvou pro řadu předních leteckých společností. Jižní Afrika potřebuje podle odhadů asi 180 nových letadel, a to bude něco stát. I když se výdaje rozloží do několika desítek let, je to problém.

Související články

Komentáře

Přidat komentář