HURIKÁN SANDY ZASÁHL NÁRODNÍ PARKY

Ashley Nault - Nov 12, 2012
0

Hurikán Sandy zasáhl nejen hustě zalidněné východní pobřeží Spojených států. Také národní parky ve vnitrozemí utrpěly značné škody v důsledku silné bouře, větru, sněhu a deště. Správa Národních parků uvádí, že kvůli škodám musela zcela, nebo alespoň zčásti zavřít celkem 69 parků.

Přes 100 zaměstnanců správy začalo pracovat v oblastech nejvíce zasažených hurikánem, hlavně v newyorských přístavních parcích a na severu New Jersey. Správa parku nahlásila, že elektrické i mechanické systémy Ellis Islandu byly pod vodou a novinami proběhly obavy, že vysokovoltážní vybavení na Liberty Islandu bylo zcela ztraceno. Uvolnila se také palivová nádrž.

Silné záplavy se nevyhnuly většině Národních parků v oblasti newyorského přístavu, včetně Battery Parku na Manhattenu. Budovy na Governors Islandu, který přišel o doky, zaplavila voda do půl metru a silnice na Fire Islandu byly kvůli záplavám neprůjezdné. Velké škody hlásí taky Chráněné území Gateway, včetně Breezy Point a Sandy Hook.

Za oběť padlo také mnoho stromů v Národním historickém parku Morristown v New Jersey, kde George Washingtion v roce 1779 rozložil své stany. Národní historický park Valley Forge v Pensylvánii zase čelil výpadku proudu a ve spoušti po hurikánu zbyla spousta vyvrácených stromů. Podle vedoucích správy parků ale nedošlo k vážnému poškození památných míst. Zavřeny byly všechny parky v oblasti National Capital Region, kde kvůli stoupajícím hladinám řek a potoků úřady stále varují před možnou povodní.

Většina ostrova Assateaugue při pobřeží Virginie a Marylandu zůstala pod vodou. Parkoviště jsou zanesená pískem a škodám neunikly ani kempy. Virginský Národní park Shenandoah, známý stezkou Skyline Drive je také až do odvolání zavřený. Západní Virginie se zase potýká z výpadky proudu. V oblasti Národního parku New River Gorge totiž napadlo půl metru sněhu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář