MALEDIVY ZÍSKÁVAJÍ NA POPULARITĚ

Tourism Review News Desk - Oct 20, 2014
0

Návštěvní čísla Malediv jsou na vzestupu a místní turistické agentury, jako nedávno založená Secret Paradise, jsou přesvědčeni o tom, že nejenže plně rozumí touhám, které lidi lákají k ostrovům; jsou také nejlépe vybaveni pomoci turistům zažít opravdové Maledivy. Čísla ukazují, že turistická čísla se zvedla o úctyhodných 11.9% na půl milionu do konce května. Z toho 27% přichází z Číny, z rostoucího asijského trhu, který si dokáže vychutnat klid a bezpečí ostrovů a 48.3% byli Evropané. Mnozí přichází kvůli kráse ostrovů a ještě o mnoho více kvůli klidu a relaxu, který zažijí, když si lehnou na pláži na lehátko a přestanou cokoliv dělat. Ostatní ale vidí v Maledivách více, než tyto stereotypy, jako například úchvatnou kulturu, která čeká na prozkoumání, a klidnou mořskou vodu, které si turisté tak cení.

Moderní, chápaví operátoři, jako Ruth Franklin (ředitel Secret Paradise) nahlíží do zvýšení popularity s novými turistickými zážitky.

To, co provozovatelé Secret Paradise vidí jako klíčový důvod pokračující popularity na ostrovech, je hojnost této jedinečné kultury s možnostmi potápění se. Turisté si uvědomují, že můžou zažít mnohem víc za hranicemi jejich rezortů a města a místní podniky jim to mohou umožnit. Místní kultura je klíčovým aspektem k novým zážitkům a slečna Franklin chce, aby návštěvníci viděli ostrovní život střety s Maledivaňany, workshopy, kurzy vaření a tradičními jídly s rodinami, spíše než typické hotelové balíčky a restaurace. Počet registrovaných ubytovacích možností bylo koncem května 460, a to obsahuje k 105 luxusním, doporučovaným rezortům ještě několik alternativ. Po nové ostrovní vyhlášce o penzionech se množí takovéto ostrovní domy, stejně jako místní komunity.

Způsob, jakým slečna Franklin a její firma nabízí potenciál ostrovů je jejich prohlídkou s doprovodem a také řídícími nabídkami. Věří, že “idylické bílé pláže, tyrkysové laguny a korálové útesy obklopené mořskou flórou by měly být přístupné všem nehledě na rozpočet” a nabízí zájezdy jiných velikostí a účelů, aby turistům umožnili nejlepší místní zážitek v tomto prostředí. Navíc respekt prokázaný místním kulturám a zvykům, jako dodržování oblékacích zásad, jde ruku v ruce s respektem k ostrovnímu životu a stavu ostrova a vědomí o životním prostředí.

Jak ostrovní popularita roste, místní společnosti a poskytovatelé ubytování, zajistí, že si návštěvníci z tohoto souostroví odnesou jen to nejlepší.

Jednoduše řečeno, Maledivy jsou destinací bohatou na to, co můžou nabídnout turistům, a stále zlepšuje své možnosti a přístupnost. Zdá se, že mnoho návštěvníků z Asie a Evropy dychtí po tom, aby viděli různé divy a operátoři jako Secret Paradise to ví, a našli skvělý způsob, jak uspokojit rostoucí poptávku a předvést Maledivy.

Související články

Komentáře

Přidat komentář