CHINA XIAN SILK ROAD INTERNATIONAL TOURISM EXPO 2014 – UDÁLOST ROKU PRO ZÁJEMCE O HEDVÁBNOU STEZKU

Alec Hills - Jun 8, 2014
0

Před tisíci let byla v Číně vytvořena obchodní stezka, která se táhla napříč zemí a spojovala starověká civilizovaná hlavní města k sousedským národům, dělaje z ní ohromný koridor na výměnu zboží a kultur. Dnes je tato Hedvábná stezka a města a země kolem ní o dost jiná, a nejsou na ní závislá kvůli konektivitě; na druhou stranu její města a kulturní památky jsou stále ceněny, historické stránky zájmu musí být chráněny. Na China Xi'an Silk Road International Tourism Expo 2014 se sejdou mezinárodní turistické agentury a obchodníci, aby diskutovali o důležitosti Hedvábné stezky a jejím potenciálu jako turistická destinace.

Co můžou obchodníci a návštěvníci očekávat od China Xi'an Silk Road International Tourism Expo?

CXSRITE 2014, které se bude konat 19. – 21. září je jedinečná událost pro Čínský turistický průmysl, nejenom kvůli své rozmanitosti a jeho ambicích ve směru, čeho chce dosáhnout jako pořadatel, také má hlubší smysl – propagace specifické části Čínské historii a její hlubší propojení se zeměmi, které chce uvítat. Důvod, proč si na konání vybrali hlavní město provincie Šan-si, je ten, že Si-an je jeden ze čtyř Čínských starověkých velkoměst a původní začátek stezky, když byla poprvé otevřena. Navíc v roce 2013 Si-an zaznamenal 3.5266 milionů příchozích turistů, 5.02% nárůst od roku 2012, což znamená, že získává na popularitě.

Po schůzi UNWTO o Hedvábné stezce se na ITB v Berlíně, setkali ministři a Xi'an Silk Road International Tourism Expo se stalo masivní událostí, kde se očekává 500 vystavovatelů z 30 různých zemí a očekává se, že dveřmi projde 30 000 návštěvníku. Budou tam prezentace, semináře a dokonce nějaká vystoupení na udržení obchodníků a turistů zaujatých; obchodníci jsou očekávání s různých podsektorů, od aerolinek, hotelů, pořadatelů tour až pro pracovníky plážových resortů, letních kempů a divadel; a také jsou očekávána média.

Proč je na důležitost CXSRITE kladen takový důraz?

Vypadá to, že expo bude skvělá událost pro jeho účastníky, protože nabízí možnost vidět Si-anskou Hedvábnou cestu v novém světle, ale také jsou větší plány a doufá se, že tato událost bude mít větší dopad. Je důležité pamatovat si, že stezka není jen průchod Čínou, ale větší kanál, který spojuje několik zemí; hlavní stezka se tíhne od Japonska přes Čínu, Kyrgyzstán, Tádžikistán, Uzbekistán, Turkmenistán, Írán a Irák, ale také se větví do Indie, Sýrie, Turecka a Jižní Korey. Doufá se, že toto spojení a společná historie dovolí těmto zemím chránit památka okolo stezky a vystavit stanoviště kulturního dědictví.

Si-an je nejlepší volba na tyto pokusy, protože se doufá, že spolčením těchto zemí bude vybudován nový “Ekonomický pás Hedvábné stezky” – to byl nápad prezidenta Si Ťin-pchinga při návštěvě Kazachstánu, dalšího národu na stezce. Letošní Xi'an Silk Road expo je sice první, ale snad se stane známou, výroční událostí v následujících třech až pěti letech a bude symbolem rostoucího závazku zachování a oslavování stezky.

Související články

Komentáře

Přidat komentář