BRITOVÉ MILUJÍ ŠPANĚLSKO UŽ VÍCE NEŽ 140 LET

William Law - Oct 16, 2012
0

Čím to, že je Španělsko u britských turistů tak oblíbené? Davy návštěvníků sem každoročně jezdí nejen kvůli sluníčku. Španělsko toho nabízí mnohem víc, a každému.

Agentura Thomas Cook, takže má dobrý přehled o všem, co vás může na Španělsku zaujmout. Jestli existuje nějaký ideální koktejl na letní dovolenou, pro Brity je to slunce, písek a španělská kultura.

Fuerteventura

Většina turistů neodolá dlouhým bílým písčitým plážím. Pokud chcete najít to nejlepší ze Španělska na jednom místě, nejlepší destinace je pro vás ostrov Fuerteventura. Fuerteventura nabízí panenskou přírodu a nejdelší pobřeží ze všech Kanárských ostrovů. Zároveň je to také nejsušší ostrov v souostroví, za rok tu nespadne ani 15 cm.

Lanzarote

Jiní turisté nedají dopusit na Lanzarote, a není se co divit. Zdejším plážím směle konkuruje pouze místní krajina a skaliska, která připomínají vulkanický původ ostrova. V okolí se tyčí vrcholky hor občas lemované horskými stezkami, díky kterým si tu dovolenou užije každý milovník horské turistiky.

Ibiza

Španělsko samozřejmě neláká jen dobrodruhy a milovníky odpočinku na slunci. Dlouholetá popularita Ibizy ukazuje, že zdejší kluby nabízejí prvotřídní zábavu, a za dobré ceny. Kromě tance pod hvězdami si na Ibize můžete také prohlédnout zajímavé památky a pochopitelně si užít všech výhod zdejšího podnebí.

Menorca

Dovolenou na Menorce si užijí jak milovníci nočního života, tak příznivci nedotčené přírody. Kromě specifických druhů se ostrov může pochlubit nebřeberným množstvím druhů ptáků. Určitě vás okouzlí i zdejší flóra, za kterou sem jezdívají turisté z celého světa.

Tenerife

Největší ostrov kanárského souostroví dokonale spojuje všechny klady Španělska. Během dovolené all inclusive na Tenerife můžete proto nejen prozkoumat pláže a bary, ale také zdejší okolí se specifickou flórou a faunou. Tenerife se pyšní vůbec největším počtem turistických atrakcí v celé Evropě a milovníci luxusu si mohou vybrat z celé řady středisek.

Jestliže si Britové mohou vybrat s takovýchto destinací, žádný div, že se na písčité španělské pláže znova a rádi vracejí už 140 let.

Související články

Komentáře

Přidat komentář