ŠPANĚLSKO: TARIFA VÁS OKOUZLÍ

Michael Trout - Feb 20, 2012
0

Neprávem zůstává Tarifa často ve stínu známějších španělských měst, jako je Barcelona, Madrid nebo Sevilla. A je to opravdu škoda, protože tohle město na pobřeží je opravdu nádherné.

Tarifa leží v nejjižnější části Španělska a není zrovna nejoblíbenější turistickou destinací. Ti, kdo ale do Tarify zavítají, potvrzují, že je to jedno z nejkrásnějších španělských měst.

A mají pravdu - Tarifa je okouzlující město. Oplývá nádhernou architekturou, pohnutou historií, skvělými plážemi i vynikající kuchyní. Jsou tu taky ideální podmínky pro extrémní sporty, takže i milovníci adrenalinu si přijdou na své.

Na cestě do Tarify můžete navštívit Algeciras a odtud jet buď autobusem, nebo si pronajmout auto a užívat si výhled na moře při jízdě na jih.

Určitě byste si neměli nechat ujít zdejší specialitu - tapas. Porce nejsou velké, takže můžete obejít víc míst a vyzkoušet nejrůznější variace. Maroko je odtud co by kamenem dohodil a taková projížďka na trajektu může být zajímavá kulturní zkušenost.

Jestli na dovolené rádi jen tak relaxujete, zamilujete si křišťálově čistou vodu a písčité pláže v Paseo Marítimo a Playa de Los Lances. Nezapomenutelné zážitky slibuje návštěva hradu Castillo de de Guzmán el Bueno, zvlášť kvůli své pohnuté historii.

V roce 1292 unesli Mauři syna generála Guzmána a jako výkupné požadovali, aby se hrad vzdal. Generál to odmítl a upustil dýku, kterou pak Mauři jeho syna podřezali. Nešťastná historie vytváří v místě silnou atmosféru, která působí na návštěvníky hradu dodneška.

Milovníci dobrodružství se budou v Tarifě cítit jako doma. Mezi tradiční sporty zde patří kitesurfing, windsurfing, jízda na koni i horská cyklistika.

Související články

Komentáře

Přidat komentář