ŠPANĚLSKO ZAŽÍVÁ TURISTICKÝ BOOM

Sara Thopson - Nov 14, 2011
0

Nedávný boom cestovního ruchu španělské ekonomice velmi prospěl. Do země se houfně vracejí Britové.

Španělsko bývalo tradičním cílem britských turistů. Zdejší ostrovy jsou už několik desetiletí jednou z nejoblíbenějších destinací britské mládeže.

Po recesi mladí cestovatelé raději objevovali jiné země. Španělsko se ale začíná zotavovat. Má výhodu ve snížené konkurenceschopnosti severní Afriky a obliba Španělska navíc opět roste.

V ekonomicky těžkých časech se každé euro navíc hodí. Destinace jako Tenerife a Lanzarote jsou velmi oblíbené mezi turisty z Velké Británie a Německa.

V červnu, červenci a srpnu letošního roku zavítalo do Španělska
 20,9 milionu turistů, což je oproti roku 2010 nárůst o 8,5 %. Většina turistů přijela z Británie, Německa, Nizozemí a Francie.

Za tímto nebývalým úspěchem stojí hlavně politické nepokoje v oblastech jako jsou Egypt a Tunisko. Turisté se sem bojí a vracejí se proto do Španělska. Pro cestovní ruch je to dobrá zpráva, protože pomáhá udržet zemi nad vodou.

Velmi oblíbené, zejména u velkých skupin mladých mužů, jsou levné pobyty na Baleárských a Kanárských ostrovech. Reklamní kampaně zaměřené na tuto cílovou skupinu už přinášejí své ovoce.

Nepokoje snížili konkurenceschopnost zemí na druhém břehu Středozemního moře a pomohly tak přivést turisty zpět do Španělska.

Související články

Komentáře

Přidat komentář