STÁLE VÍCE TURISTŮ MÍŘÍ DO ŠPANĚLSKA

Sara Thopson - Oct 3, 2011
0

I přes nepříznivé ekonomické podmínky v celé Evropě zažívá Španělsko nový růst. Zejména letošní srpen se vydařil.

Zatímco země jako Francie a Německo se od roku 2008 stále potýkají s následky finanční krize, Španělsko je na nejlepší cestě k úspěchu.

Španělsko je tradičně druhou nejnavštěvovanější zemí v Evropě a turistům mělo vždy co nabídnout. Nejlepším důkazem toho jsou davy návštěvníků ve velkých městech jako je Madrid, Barcelona nebo Valencie a plné pláže a ostrovy.

Letos v srpnu navštívilo Španělsko 7 640 000 turistů, což je oproti srpnu 2010 zlepšení o 9,4 %. Tento údaj vypovídá o trvalém růstu, který nastal po překonání finančních problémů před 4 roky.

Velmi oblíbené bylo Katalánsko, v srpnu sem přijelo 1,9 milionu turistů. Také Valencie přivítala rekordních 737 000 zahraničních turistů. Cestovní ruch v Madridu zase podpořily Světové dny mládeže, které se zde konaly a které přilákaly davy lidí.

Stejně jako v předchozích letech přijelo nejvíce návštěvníků z Velké Británie. Obliba Španělska ale roste i u turistů z Německa a Ameriky. Oproti loňskému srpnu sem letos přijelo na dovolenou o 12,3 % Němců více. Turisté z Británie měli Španělsko vždy v oblibě a podle posledních údajů to vypadá, že následky finanční krize ve Velké Británii pomalu mizí.

Související články

Komentáře

Přidat komentář