ZELENÉ ŠPANĚLSKO - NAVŠTIVTE KOUZELNOU ASTURII

Laura Maudlin - May 9, 2011
0

Oblast Asturie je díky své rozmanitosti známá pod přezdívkou "Zelené Španělsko". Je to jedna z nejkouzelnějších oblastí Španělska, přesto ale stále zůstává ve stínu pláží na jihu země a měst jako Madrid či Barcelona. 

 

Asturie je oblast na severním pobřeží Španělska u Biskajského zálivu. Místní region často přezdívají "Zelené Španělsko". Je to zelený pruh země na pobřeží, který se táhne na sever od Kantaberského pohoří. Region svou rozmanitostí každoročně přiláká davy turistů.

Díky různorodému terénu, nádherným přírodním scenériím s horskými bystřinami, zelenými lesy a malebnými Picos de Europa (vrcholky Evropy), přitahuje turisty z celého světa jako magnet.

Hlavním městem Asturského knížectví je Oviedo, starobylé historické město se zvláštním lákadlem pro milovníky cideru. Zdejší proslulý Sidra (cider španělský) si nesmíte nechat ujít. Ve městě je i zvláštní bulvár pro ty, co si rádi zajdou na jeden - Bulvár Cideru.

A pokud neochutnáte výtečné fabada asturiana, jako byste tady ani nebyli. Místní specialita se skládá z dušených fazolí a choriza s morcillou (jelito), vepřového masa a šafránu.

Ve městě i v okolních kopcích najdete mnoho zajímavých románských kostelů. Zelená krajina je domovem mnoha rybářských vesnic. Třeba Gijón je kouzelné pobřežní městečko, které vzniklo jako rybářská vesnice asi před 3.000 lety.

Dnes sem jezdí návštěvníci, aby si na místních plážích užili trochu slunce. Gijón je úchvatné místo, kde se střetává dávná minulost s moderní dobou. Je to rušný námořní přístav a v oblibě ho mají milovníci nakupování.

Asturie byla vždy neprávem ve stínu mnoha jiných, oblíbenějších španělských destinací. Místní jsou si její kvality ale dobře vědomi - mezi Španěly patří mezi nejoblíbenější prázdninové lokality.

Související články

Komentáře

Přidat komentář