UŽIJTE SI SLUNCE NA TENERIFE

Pat Hyland - Dec 8, 2012
0

Zima už je tady, ale ne každý má rád bílé závěje a posolené chodníky. Mezi Čechy se najdou lidé, kteří dají před českou zimou přednost dvěma týdnům v ráji na slunečné pláži, popíjení tropických koktejlů a naslouchání lehkému šplouchání vln.

Dovolená na Tenerife je v Británii oblíbený způsob, jak utéct za sluníčkem. Kanárské ostrovy jsou relativně blízko a nevyjdou ani moc draho. Největší z Kanárských ostrovů se může pochlubit příznivými teplotami, které v zimě směle konkurují českému létu. Díky příznivé poloze netrvá let moc dlouho, takže pokud se chcete během zimy ohřát, Tenerife je opravdu ta správná volba.

Většina turistů si jezdí na prosluněné pláže pořádně odpočinout a Tenerife má nepřeberné množství vynikajících hotelů, které nabízí luxusní ubytování, zábavu a kuchyňské speciality pro každého. Proto za celou dovolenou nemusíte opustit hotelový komplex. Jestli si ale dáte trochu času na prozkoumání ostrova, určitě nebudete litovat.

Tenerife je vulkanického původu a podle Neila Armstronga připomíná zdejší krajina měsíční povrch víc, než kterékoliv jiné místo na Zemi. V najatém autě můžete prozkoumat zdejší přírodní parky, dostat se na vrcholek sopky Pico de Teide a projet tradiční vesničky rozptýlené po ostrově.

Tenerife má taky jedny z nejkrásnějších evropských pláží. Rodiny si pro slunění oblíbily Playa del Duque (Costa Adeje), protože nebízí nejen zlatý písek, ale také klidné moře. Playa Jardin (Puerto de la Cruz) je neobvyklá černým pískem, ale i zde budou rodiny spokojené, protože kromě barů a restaurací se v blízkosti nachází také zábavní park Loro Parque, kde můžete sledovat spoustu zajímavých exotických druhů zvířat jako ve volné přírodě.

Související články

Komentáře

Přidat komentář