TENERIFE: IDEÁLNÍ MÍSTO PRO MILOVNÍKY PŘÍRODY

Cecilia Garland - Apr 15, 2012
0

Jestli máte rádi přírodu, určitě navštivte Tenerife. Rozmanitost zdejších rostlin a živočichů spolu s nádhernou krajinou vás uchvátí. Tenerife žije ekoturistikou a výlety do divočiny.

Národní park Teide

Národní park Teide je jednou z nejznámějších ekoturistických destinací na Tenerife. Park se rozkládá kolem hory Pico de Teide, nejvyššího vrcholu a sopky Španělska. Pico de Teide je přitom aktivní vulkán. Park je známý také tím, že díky různorodé nadmořské výšce nabízí sopečný svah přirozené životní prostředí nejrůznějším druhům. Národní park Teide je proto velmi rozmanitý a nechybí na seznamu UNESCO. Jestli se rozhodnete strávit dovolenou na Tenerife, určitě si ho nenechte ujít.


Pozorování velryb a delfínů

Tenerife leží v Atlantském oceánu. Díky teplému tropickému podnebí jsou zdejší vody ideální pro velryby a delfíny, kteří zde tráví každou zimu. Turisté sem často jezdí pozorovat velryby, protože během roku se tu vystřídá celkem 36 druhů.

Kulohlavec se zdržuje na pobřeží Playa de la Americas po celý rok. Mnoho dalších druhů velryb je možno pozorovat u pobřeží Los Gigantes, mezi nimi vorvani a vorvaňovci. Mořskou biodiverzitu zdejších vod zajišťuje bohatá mořská flora, které se zde díky vulkanickým solím nebývale daří.

Pozorování ptáků na Tenerife

Tenerife leží v Atlantském oceánu přímo na cestě migrujících ptáků, kteří sem zalétají každý rok. Tyto ptačí druhy dávají přednost tropickému klimatu a teplému počasí před drsnou zimou severní polokoule. Každoročně tak přilétá na Tenerife velké množství ptačích druhů a pozorovat je určitě stojí za to. Tenerife je navíc domovem mnoha zajímavých místních druhů, mezi nimi pěnkav, lindušek kanárských a samozřejmě kanáů divokých.

Los Gigantes a údolí Masca

Los Gigantes je turistické středisko v oblasti Santiaga del Teide. Tento region je vyhlášený krásnou přírodou a nádhernou krajinou. Nejdůležitější přírodní památkou jsou zde útesy Los Gigante. Vesnice Masca leží asi 3 km severně od města.

Z vesnice Masca vede turistická stezka přímo soutěskou Atlantského oceánu. Jestli máte rádi opravdu nedotčenou přírodu, tato stezka vás ohromí. Po cestě si užijete všechny krásy Tenerife.

Přístav Porto de la Cruz a zoo Loro Parque

Přístav Santa Cruz je jedno z nejdůležitějších měst na Tenerife. Jednou z místních ekoturistických atrakcí je botanická zahrada na Santa Cruz. Je zasvěcena palmám, kterých je tu celkem 400 druhů. Loro parque je zoologická zahrada, kde jsou k vidění nejrůznější druhy zvířat a rostlin.

Související články

Komentáře

Přidat komentář