SEDM DIVŮ JAPONSKA

Samuel Dorsi - Oct 24, 2011
0

Japonsko nebo-li země vycházejícího slunce oplývá řadou pozoruhodných památek a scenérií. Objevte krásy hory Fudži nebo jedinečnou architekturu hradu Himedži. K prozkoumání sedmi divů Japonska vás zve Tourism-Review.cz. Vycházeli jsme z informací na serveru Everything-Everywhere.com.

Chrám Kijomizu v Kjótu

Kijomizu, jeden z nejstarších a nejznámějších chrámů v Kjótu, je Tendi buddhistický chrám. Pochází z roku 778, ale budova, kterou mohou návštěvníci obdivovat dnes, byla postavena během restaurování v roce 1633. Chrám je pozoruhodný svou architekturou a skutečností, že při stavbě nebyl použit ani jeden hřebík. Kijomizu znamená "čistá voda", toto jméno dostal chrám podle nedalekého 13m vodopádu. Kijomizu stojí na hoře Otowa, takže nabízí nádherný výhled po okolí.

Hrad Himedži v Himedži

Hrad Himedži byl postaven v roce 1333 a je považován za nejlepší dochovaný příklad typické japonské hradní architektury. Díky tomu, že nebyl zasažen během bombardování regionu za druhé světové války, patří dnes mezi nejlépe zachované hrady v zemi. V současnosti je Himedži největší a nenavštěvovanější japonský hrad. Tvoří ho síť 83 budov s pokročilými obrannými systémy. Tvrz je obdivována kvůli svojí velikosti, tloušťce zdí a stezkám, které vytvářejí bludiště ke zmatení případných útočníků.

Park míru v Hirošimě

Hirošimský Park míru je věnován památce 100 000 obětí jaderného útoku a připomíná, že Hirošima bylo první město na světě, které se muselo potýkat s takovouto katastrofou. Park byl vybudován na volném prostranství, které vzniklo následkem výbuchu atomové bomby. Dnes je zde řada pomníků, památek, muzeí a přednáškových sálů a ročně sem zamíří přes milion návštěvníků. Srdcem parku je Genbaku Dome (Atomový dóm), který původně navrhl český architekt, Jan Letzel. Po výbuchu nebyl opraven a nejlépe tak svou podobou připomíná následky ničivé síly.

Zlatý pavilon v Kjótu

Zlatý pavilon (Kinkakundži) je zen-buddhistický chrám v Kjótu a jedna z nejkrásnějších staveb Japonska. Proto ho také každý rok zaplavují davy turistů. Chrám byl postaven na půdě šóguna Ašikagy Jošimicua v roce 1397 a měly zde být uloženy Buddhovy ostatky. Horní dvě patra budovy jsou pokryty zlatými plíšky, odtud charakteristický název stavby. Chrám s přilehlým rybníkem a nádhernou zahradou patří k nejvíce fotografovaným scenériím v Japonsku.

Šinkansen

Žádný výlet do Japonska není kompletní bez jízdy tímto rychlovlakem. Nejvyšší možná rychlost šinkansenu je 300 kilometrů za hodinu, takže následky havárie by byly katastrofální. Proto trať šinkansenu neprotíná žádná silniční nebo železniční komunikace. V současnosti spojuje síť rychlovlaků většinu hlavních měst na ostrovech Honšú a Kjúšú a buduje se spojení se severním ostrovem Hokkaidó. I když šinkansen pomáhá překonávat v první řadě velké vzdálenosti, řada lidí ho využívá při každodenním dojíždění do práce ve městě z přilehlých oblastí.

Fudži

Hora Fudži (japonsky Fudži-san) je nejen nejvyšší hora v Japonsku (3776 m), ale je také symbolem země. Mimořádně symetrický kužel je častým objektem umění a fotografie. Fudži je aktivní stratovulkán, ale naposledy zde došlo k erupci v roce 1707. Leží asi 100 km jihozápadně od Tokia, odkud je za jasného počasí dobře vidět. Každoročně vyleze na Fudži asi 200 000 lidí.

Rámen

Turisté, kteří Japonsko znají, se shodují, že zdejší kuchyně patří mezi ty nejlepší na světě. Vedle suši si celosvětovou oblibu vydobyl další malý zázrak - japonská nudlová polévka rámen. Polévka pochází z Číny a na popularitě v Japonsku získala až v 19. století. Základem jsou čínské pšeničné nudle ve vývaru z masa nebo z ryby. Často se dochucuje sójovou omáčkou a navrch se dávají plátky vepřového masa, sušené mořské řasy, trochu zelené cibulky a kukuřice. Každý region má svůj specifický způsob úpravy rámenu.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář