VESNICE JOJOGI - NEJNOVĚJŠÍ EKOLOGICKÁ ATRAKCE V TOKIU

Larry Brain - Mar 19, 2012
0

Tokio drží krok s nejnovějším trendem - ekoturistikou. Nedávno ve městě otevřeli park, který je šetrný k životnímu prostředí, a jeho známost mezi turisty roste.

Naštěstí pro životní prostředí se turisté začínají čím dál víc zajímat o ekoturistiku a cestují pokud možno ekologicky. Tento přístup je vůči přírodě šetrný, ať už se člověk rozhodne pro jinou dopravu, restauraci, jiný hotel nebo i jiné aktivity. Příznivci ekoturistiky, kteří zavítají do japonského Tokia se teď můžou stavit na dalším místě - ve vesnici Jojogi.

Vesnice Jojogi byla navržena naprosto v souladu s přírodou a je rozdělena do několika zón, které ukazují, jak je možno skloubit zábavu s ekologií. Jako první představil tento projekt hudební producent Takeši Kobajaši. Jeho nápadem bylo navrhnout místo, které by podporovalo šetrný přístup k přírodě a přírodním zdrojům a zároveň nabízelo příjemný způsob, jak uniknout ruchu velkoměsta.

Svůj plán realizoval a jen před několika málo měsíci Jojogi otevřel. Obě zóny mají charakteristický design, takže jsou snadno rozpoznatelné. Zóna Kontejneru vychází vstříc milovníkům nakupování. Jsou zde obchody s oblečením, knihami, cestovní kancelář, a dokonce i galerie umění. Zóna Vesnice je zase něco pro znalce hudby. Je tu Kobajašiho hudební bar, vynikající restaurace a k tomu holistické středisko pro očistu mysli a těla.

Zeleň v parku představuje nejrozmanitější rostliny a květiny z celého světa a zdejší zahrada je umělecké dílo. Dokonce i osvětlení hraje ve vesnici Jojogi důležitou roli a zajít sem ve dne je úplně jiný zážitek než v noci. Jestli sem zavítáte, nenechte si ujít Code Kurkku, vynikající italskou restauraci, která už sklízí ovace.

Související články

Komentáře

Přidat komentář