NEJKRÁSNĚJŠÍ VESNICE V EVROPĚ

Andrew J. Wein - Oct 18, 2021
0

Vliv sociálních sítí na cestovní ruch celosvětově se každým dnem zvyšuje, přičemž lidé si často vybírají destinace podle jejich popularity na Instagramu nebo jiných platformách.

Uswitch se rozhodl shromáždit všechna relevantní data na sociálních sítích a shrnout je do žebříčku nejkrásnějších (nebo spíše nejhledanějších) vesnic v Evropě na Instagramu a Pinterestu.

Oia na vrcholu, Goreme následuje

Řecká vesnice Oia byla hodnocena jako nejkrásnější vesnice v Evropě (a na světě). Vesnice na Santorini je známá svými malebnými bílými domy a jasně modrou vodou. Destinace nastřádala celkem více než 1,6 milionu Instagramových příspěvků a pinů Pinterestu.

Turecká vesnice Goreme následuje s více než 1,1 miliony příspěvků a pinů napříč analyzovanými platformami. Goreme je známé především svými kostely vytesanými do skal a pravidelnými lety horkovzdušných balónů.

Hallstatt třetí, dvě skotské vesnice v top 10

Rakouská vesnice Hallstatt je na třetím místě s celkem 799 213 interakcemi na sociálních sítích. Tato kouzelná vesnice je také místem světového dědictví UNESCO. Zajímavé je, že má z prvních tří nejvyšší počet pinů na Pinterest (4887).

Mezi další evropské vesnice v top 10 patří italská Vernazza na čtvrtém místě, Furnas na Azorech na šestém, řecká vesnice Folegrandos na sedmém místě, švýcarský Wengen na osmém a španělský Albarracin na desátém místě.

Kromě Řecka je další evropskou zemí se dvěma vesnicemi v první desítce Skotsko s Tobermory na ostrově Mull a Portree na ostrově Skye.

Související články

Komentáře

Přidat komentář