TURECKO LÁKÁ PŘÍZNIVCE NÁBOŽENSKÉ TURISTIKY

Andrea Hausold - Apr 1, 2012
0

Turisté jezdí do Turecka nejen za kulturou a historií, ale čím dál víc také navštěvovat významná náboženská místa. Mezi nejoblíbenější místa patří Efez a chrám Hagia Sofia.

Náboženská turistika v Turecku získává na popularitě. Je to ideální destinace pro ty, kteří chtějí poodhalit historii svého náboženství, navštívit biblická místa a poslechnout si legendy o životech apoštolů. Mnoho luxusních, ale i levných dovolených v Turecku zahrnuje návštěvu těchto míst:

Chrám Hagia Sofia v Istanbulu
Toto dědictví křesťanské a muslimské kultury se nachází v Istanbulu. Původně se jednalo o kostel, sultán Mehmed Dobyvatel nechal přestavět na mešitu. Dodneška nabízí ukázky architektonických skvostů. Monumentální kopule vám vyrazí dech svou výškou 56 metrů a průměrem 31 metrů. Samozřejmě nechybí na seznamu UNESCO.

Efez v İzmiru
Efez se nachází blízko Egejského moře a je to jedno z největších řeckých měst v Malé Asii. Pro křesťany je posvátné, protože je spjaté s biblickými postavami jako apoštol Pavel, Jan Křtitel a Marie. Zavítají sem také pasažéři z výletních lodí na Středozemním moři. Stával tady také Artemidin chrám, jeden ze sedmi divů světa.

Kostel sv. Petra v Antakye
Antakya nebo Antiochie je domovské město biblického Petra. Malý jeskynní kostelík je známý jako první kostel světa a jako místo, kde první svatí pokřtili své náboženství na křesťanství. Podle legendy vytesal kostel do skály sám Petr. Součástí kostela jsou i mozaika v podlaze a fresky.

Kostel Chora v Kariye Müzesi
Stejně jako Hagia Sofia, byl tento kostel předělán na mešitu. Patří k nejkrásnějším ukázkám byzantské architektury. Interiér budovy je bohatě zdoben umnými mozaikami a freskami. Motivy jsou z Bible, tedy postavy jako Marie, Josef a Mojžíš.

Jezero posvátných ryb ve městě Şanlıurfa
Město je známé jako místo, kde se král Nimrod pokusil sprovodit Abraháma ze světa tím, že ho vhodil do rozpálené pece. Božím zásahem se ale oheň změnil na vodu a dřevo v kapry. Můžete si tady užít nádhernou krajinu i místní život.

Související články

Komentáře

Přidat komentář