7 NEJLEPŠÍCH DESTINACÍ V TURECKU

Samuel Dorsi - Mar 20, 2012
0

Turecko patří mezi nejnavštěvovanější země Evropy. Je to vskutku kolébka civilizace a hýčká ve svém srdci úžasnou směsici kultur, tradic, historie a archeologických nalezišť. Objevte na svých toulkách Tureckem 7 nejlepších míst. Jejich seznam vám přináší Tourism-Review.cz.

Výlet do Turecka je jeden z nejlepších tipů na dovolenou, protože je to žádaná destinace a také malý ráj na zemi. Turecko je pro turisty opravdu jako stvořené. Nabízí rozmanité kulturní bohatství a folklor, tu nejkrásnější přírodu a úžasné písečné pláže. Je to kolébka několika starověkých civilizací, na které upomínají četná archeologická naleziště a historické hrady. Není se čemu divit, že Turecko patří mezi deset nejnavštěvovanějších destinací na světě podle počtu turistů a zisku z cestovního ruchu. Jestli nehledáte luxus, ani levná dovolená v Turecku není problém.

Kappadokie

Kappadokie je jedním z nejznámějších divů přírody na světě. Region je významný geologickými formacemi známými jako skalní domy, které byly vytvořeny zbytky a usazeninami ze starých vulkánů před miliony let. Do skal vytesané kostely mají stěny nádherně vyzdobené malbami, které zachycují příběhy z Bible. Velké množství skalních formací bylo předěláno na hotelové pokoje. Určitě si nenechte ujít podzemní kostely s byzantskými freskami.

Velký bazar

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Istanbulu je Velký bazar, jeden z nejstarších a největších trhů. Jedná se zhruba o 60 ulic, v kterých se nachází přes 5000 obchodů. Každý den se to tu jen hemží milovníky smlouvání. K sehnání jsou tu starožitnosti, svíčky, růžence, šperky, koření, ručně malovaná keramika a ty nejluxusnější koberce. Je to nejlepší místo, kde sehnat cenné dárky a originální suvenýry.

Efez

Turisté velmi často zavítají i do Efezu, a to díky nespočtu řeckých a římských rozvalin. Nachází se tady taky Chrám bohyně Artemis, jeden ze starověkých divů světa. Určitě si nenechte ujít jeskyni Sedmispáčů a dům Panny Marie. Další dochovanou památkou je Velké divadlo, které kdysi dokázalo pojmout až 25 000 diváků.

Atatürkův olympijský stadion

Jestli milujete sport, určitě navštivte slavný Atatürkův olympijský stadion. Je to jeden z největších stadionů v Turecku a v roce 2005 se tu konalo finále poháru UEFA, které stadion proslavilo mezi dnešními fotbalovými fanoušky. Také se tu často konají rockové show a koncerty.

Hrad Bodrum

Hrad Bodrum ve stejnojmenném přístavu je dokonalé místo pro každoroční festivaly. Muzeum podmořské archeologie má spoustu exponátů vraků a zbytků lodí. Jestli rádi odpočíváte na pláži, nebo máte rádi šnorchlování či plavání, zajeďte si do některého ze zdejších středisek. Nachází se zde také hrobka krále Mauzolea, která je považována za jeden ze starověkých divů světa. Bodrum má také vynikající přímořská střediska na pobřeží Egejského moře.

Izmir

Izmir je známý nádhernými plážemi s průzračnou vodou a historickými památkami. Nejznámější jsou věžní hodiny přímo v srdci města. Místní společnost International Fair zde každý rok pořádá nejrůznější veletrhy a řadu festivalů. Jestli sem zavítáte, nenechte si ujít ptačí rezervaci. Najdete zde téměř 205 ptačích druhů.

Galatská věž

Pokud vás zajímá nádherná architektura Istanbulu, nenechte si ujít Galatskou věž. Nabízí překrásný výhled na celé město.

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář