TURISMUS V TURECKU ROSTE ZÁVRATNOU RYCHLOSTÍ

William Law - Feb 13, 2012
0

Turismu v Turecku se daří a návštěvníků z celého světa přibývá i navzdory zimě a mrazu.

Cestovní ruch v Turecku vynesl loni neuvěřitelných 23 milionů dolarů, čímž naprosto překonal veškeré výsledky z doby před recesí. Není nutno dodávat, že nárůst 10,6 % oproti roku 2010 je opravdu masivní.

Z arabského světa zavítalo do Istanbulu o 30 % návštěvníků víc a nadšení pro návštěvu Turecka nezchladil ani mráz. Turecko má obrovskou výhodu v tom, že nabízí nepřeberné množství atrakcí, od kulturních zajímavostí až po dlouhé pobřeží.

Podle TurkSatu se zvedl zisk z roku 2010 z 20, 8 miliard na 23 miliard v roce 2011 a zemi vloni navštívilo celkem 36 milionů zahraničních turistů.

Většina návštěvníků přijíždí to Turecka z Německa, Ruska, Spojených států, Itálie a Francie. Zájem o Turecko ale roste i v arabských zemích. Turecko totiž vyhovuje muslimským potřebám, ale zároveň nabízí veškeré pohodlí rozvinutých zemí Evropy nebo Severní Ameriky.

Hlavně turisté z Íránu míří do Turecka, i když propad jejich měny, riál, jim působí nemalé potíže. Nejvíc turistů přijíždí do Istanbulu samozřejmě z Evropy. Turecké hlavní město totiž skýtá to nejlepší z Evropy i Asie.

Za náhlou popularitou Turecka stojí řada faktorů. Patří k nim lepší podmínky pro získání víz pro zahraniční turisty. Ve srovnání s mnoha okolními státy je v Turecku navíc relativně klid a mír.

Jedna změna je ale markantnější než ostatní: v roce 2003 používalo v Turecku internet jen 23 000 lidí, dnes je to nesrovnatelně víc. Rozmach internetu, který přišel do Turecka později, sehrál důležitou roli v propagaci země. Nejen, že významně pozvedl reputaci Turecka, přilákal k návštěvě taky expatrioty.

Související články

Komentáře

Přidat komentář