TURISTÉ SE VRACÍ DO ZIMBABWE

Tomas Haupt - May 16, 2011
0

Po deseti letech politických nepokojů se cestovní ruch v Zimbabwe pomalu staví na nohy. Vláda je opět pevně v afrických rukou a stále více turistů přijíždí obdivovat místní krásy.


Ještě před dvěma roky bylo Zimbabwe středem politického násilí a nepokojů. Celou zemí zmítal rasismus a jen málokdo by si vzpomněl, že má i své krásy - přehradu Kariba, Viktoriiny vodopády a Východní pahorkatinu (Eastern Highlands).

Nová vláda vnesla do Zimbabwe stabilitu a jednotu a s tím také oživení cestovního ruchu. V roce 2010 navštívilo Zimbabwe 2,3 milionu cizinců, což je oproti předchozímu roku nárůst o 15 %. Největšího zlepšení se ale Zimbabwe dočkalo v příjmech z cestovního ruchu, které činily 770 milionů amerických dolarů. Oproti předchozímu roku je to skok o 47 %.

Podle zimbabwské agentury cestovního ruchu (ZTA) zemi navštívilo 87 % turistů z jiných afrických zemí. Na druhém místě se objevili Evropané s pouhými 6 %. Třetí bylo USA a těsně za ním asijské země.

Takto masivní nárůst není žádným překvapením, protože Zimbabwe toho turistům nabízí opravdu hodně. Cílem ZTA je přilákat do země v roce 2015 celkem 5 milionů zahraničních návštěvníků. Jestli se Zimbabwe zaměří na propagaci svých přírodních krás a odsune násilnou minulost do pozadí, je tento cíl reálný. Co se týče Viktoriiných vodopádů, spolupráce se sousední Zambií by mohla zpříjemnit život turistům, jelikož by tak odpadlo zbytečné papírování.

Související články

Komentáře

Přidat komentář