NÍZKONÁKLADOVÁ LETECKÁ SPOLEČNOST MÁ PŘILÁKAT TURISTY NA NOVÝ ZÉLAND

Joe McClain - Dec 13, 2010
0

Nová letecká společnost Air Asia X rozšířila řady nízkonákladových leteckých společností a je velmi pravděpodobné, že kromě turistů z oblasti Nelson u Tasmanského moře využijí výhodné nabídky také turisté z Evropy, kteří se chtějí podívat na Nový Zéland.

 

 

Města, kde sídlí levné letecké společnosti mají výhodu v tom, že se sem turisté jen hrnou, protože chtějí využít výhodných nabídek těchto společností. To je teď i případ města Christchurch na Novém Zélandu, které mělo potenciál přilákat mnohem více turistů již v uplynulých letech, kdyby bývalo nebylo tak daleko a cestovní náklady nebyly tak vysoké.

Společnost Air Asia X bude nabízet něco, co Novozélanďané ještě nikdy nezažili: zpáteční lety do Evropy za zhruba tisíc amerických dolarů. Což také znamená, že Evropané budou mít možnost cestovat na Nový Zéland za zlomek dřívější ceny. Cesta obvykle stojí více než dvojnásobek. Brzy bude tedy možné podívat se do některých asijských měst za méně než sto amerických dolarů. Dá se proto předpokládat, že nově vznikající obří čínský trh osloví nabídka návštěvy města Christchurch a následně dalších oblastí Nového Zélandu.

Zvláštní cenová nabídka nové nízkonákladové společnosti se bude vztahovat jen na samotnou cestu. Pro občerstvení na palubě a zavazadla navíc bude platit jiný ceník. Podle všeho to však Novozélanďanům, kteří chtějí vydělat hlavně na příjezdové turistice, vadit nebude.  A turisty z Asie a Evropy, kteří opravdu chtějí Nový Zéland navštívit, rozumné poplatky navíc neodradí. 

Související články

Komentáře

Přidat komentář