NOVÝ ZÉLAND: PŘÍLIŠ NEBEZPEČNÉ CESTY ZA DOBRODRUŽSTVÍM!

Alec Hills - Sep 13, 2010
0

Po smrti 39 turistů na cestách za dobrodružstvím na Novém Zélandu se vláda rozhodla pro tento typ cestovního ruchu nastavit přísná pravidla. Chystá se zahájit audity a povinné registrace všech podniků, které se zabývají adrenalinovými aktivitami.

 

Obchod s cestami za dobrodružstvím patří k jednomu z nejrychleji se rozvíjejícímu typu cestovního ruchu na světě. Turisté utrácí za adrenalinové aktivity tisíce a cestovní kanceláře přichází každý rok s novými a troufalejšími atrakcemi. Zatímco dobrou zprávou je, že tento typ cestovního ruchu prosperuje, špatnou zprávou je mnoho nešťastných nehod a v nejhorších případech i úmrtí způsobených nedodržením zdravotních a bezpečnostních pravidel. Kate Wilkinson, novozélandská ministryně práce a sociálních věcí, v současné době pracuje na novém projektu, který zásadně změní pravidla týkající se obchodu s cestami za dobrodružstvím a jejich poskytovatelů.

Dcera Chrise Jordana utrpěla na Novém Zélandu smrtelné zranění při provozování činnosti zvané hydrospeed. Po této tragické události se pan Jordan rozhodl napsat ministerskému předsedovi dopis, ve kterém si stěžoval na současná zdravotní a bezpečnostní pravidla dodržovaná při provozování adrenalinových aktivit. Ministerský předseda nechal stížnost prošetřit a zjištěné výsledky byly alarmující. Během pěti let, od roku 2004 do roku 2009, zemřelo při provozování adrenalinových aktivit 39 turistů. Mnohým z těchto úmrtí se dalo předejít nastavením přísnějších zdravotních a bezpečnostních pravidel a jejich důsledným dodržováním. Ministryně práce a sociálních věcí nyní pracuje na projektu, který je zaměřen na zlepšení bezpečnosti tohoto typu cestovního ruchu.

Projekt zahrnuje povinnou registraci všech poskytovatelů adrenalinových aktivit jako i počáteční audit a následné pravidelné kontroly, aby bylo jisté, že jsou zdravotní a bezpečnostní pravidla dodržována. Další součástí projektu je podmínka plné kvalifikovanosti zaměstnanců. Ministerstvo představí konečnou podobu projektu 30. listopadu. S trochou štěstí bude projekt hned po prezentaci uveden i do praxe. Zajistí se tak maximální možná bezpečnost a spolehlivost velice oblíbeného typu cestovního ruchu.

Související články

Komentáře

Přidat komentář