VÝLETY OD NATIONAL GEOGRAPHIC PRO MILOVNÍKY DOBRODRUŽSTVÍ

Anna Luebke - Feb 7, 2011
0

Společnost National Geographic spustila nový projekt pro milovníky dobrodružství. Výjimečně navržené několikadenní zájezdy nabízejí přírodní krásy, vzrušení i vzdělávání.

Společnost National Geographic již dlouhá léta přináší lidem informace a zajímavosti z celého světa a právem si zaslouží chválu a respekt. Nedávno představila zcela nový projekt: "Dobrodružství National Geographic". Pečlivě sestavené programy zájezdů zavedou milovníky cestování do těch nejvzdálenějších koutů světa. A nebyla by to National Geographic, aby nepřidala něco navíc.

Zatím bylo zveřejněno asi tucet itinerářů a nabízejí hned několik stupňů obtížnosti. Zájemci si mohou vybrat mezi snadnou, středně obtížnou, obtížnou nebo dokonce extrémně namáhavou cestou. Dá se očekávat, že množství možností vzbudí velký zájem.

Maximální počet členů ve skupině je 16. Cestování bude proto mnohem efektivnější a skupina bude flexibilnější a bude mít možnost pohodlnějšího ubytování.

Všechny cesty dostanou na starost kvalifikovaní a zkušení průvodci. Skupiny budou navíc zdarma doprovázet znalci a průvodci, kteří se specializují na danou lokalitu. Cestovatelé tak budou moct nejen obdivovat krajinu, ale také se o daném místě něco dozví.

V nabídce je např. Aljaška, Bhútán, Chile, Mongolsko, Nepál či Tanzanie. Patnáctidenní túra napříč Himálajem až k posvátné hoře Chomo Lhari v Bhútánu nepochybně osloví milovníky adrenalinu. Stejně zajímavá, i když asi ne tak náročná, je návštěva Národního parku Glacier Bay na Aljašce. Návštěvníci si zde užijí jízdu na kajaku a pozorování velryb.

Nezapomenutelným zážitkem může být i přejít pěšky Saharu nebo projezdit Mongolsko na koni.

Související články

Komentáře

Přidat komentář