VSTŘÍC DOBRODRUŽSTVÍ: INTREPID A TUI SPOJÍ SÍLY

Justin N. Froyd - Feb 28, 2011
0

Ve světě rapidně stoupá obliba cest za dobrodružstvím. Dvě přední společnosti podnikající v této oblasti se proto rozhodly spojit síly a zajistit si tak ještě větší růst.

 

Intrepid a Tui jsou společnosti, které dominují na světovém trhu v oblasti organizování dobrodružných dovolených. První z nich má základnu v Melbourne a britský trh je zase domovem společnosti Tui. Kvůli oblastem vlivu se obě společnosti rozhodly spojit za účelem růstu. Podíly na společném podniku budou rozděleny na 60% (Tui) a 40% (Intrepid) a obě strany doufají, že na něm podstatně vydělají.

Podle britské vlády zaznamenaly společnosti poskytující cesty za dobrodružstvím mezi lety 2006 a 2009 190% nárůst příjmů, což tuto oblast cestovního ruchu činí jedním z nejlukrativnějších odvětví. Tato oblast turistiky zahrnuje túry, horolezectví a jiné podobné aktivity. Podle posledních statistik za úspěchem cest za dobrodružstvím stojí nové činnosti, které dříve do této oblasti nespadaly. K rozvoji tohoto odvětví cestovního ruchu významně přispěly pořady a informace o dobrodružných cestách v televizi a na internetu.

Co se týče dobrodružných cest, je Tui tradičně jedničkou na britském trhu a Intrepid se chystá vzít ho útokem. Intrepid zase působí na australském trhu a Tui doufá, že se jí podaří tamější trh zásadně ovlivnit. Zároveň chce využít možnosti stavět na zkušenostech Intrepidu v oblasti městských cest za dobrodružstvím.

Související články

Komentáře

Přidat komentář