TANZANIE NEVYUŽÍVÁ SVŮJ POTENCIÁL

Alec Hills - Apr 11, 2011
0

Tanzanie má nádherné pláže i další turistické atrakce, přesto ale v celosvětovém žebříčku turismu klesá. Odborníci se shodují, že země má mnohem větší potenciál.

 

V Tanzanii se nachází nejznámější a nejoblíbenější exteriéry dokumentárních filmařů. Národní park Serengeti patří mezi nejoblíbenější destinace v Africe a nejatraktivnější národní parky. O migraci zdejších savců, která je největší na světě, existuje řada dokumentů. Tato východoafrická země nabízí také nádherné pláže. Odborníci na cestovní ruch mají ale stejný názor. Pokud chce Tanzanie podpořit rozvoj turismu v zemi, měla by více propagovat své klady. Nejnovější studie ukazují, že Tanzanie ztrácí zájem turistů a dokonce klesla ve světovém žebříčku z 98. na 110. místo.

Co tedy stojí za tímto neúspěchem? Jako první se nabízí nedostatečná infrastruktura. Obrovskou nevýhodou parku Serengeti, který se z větší části rozkládá na území Tanzanie, je jeho nedostupnost. Turisté jsou proto často zklamaní, což nesvědčí pověsti Tanzanie v zahraničí.

Reputace země utrpěla také kvůli skandálům spojeným s pytláctvím a nelegálním obchodem se slonovinou. Je sice pravda, že Tanzanie není jedinou zemí, která má problémy s pytláky, většina slonoviny ale prochází přes zdejší letiště. Situace je o to horší, že pytláci už se zaměřují i na další unikátní druhy.

Související články

Komentáře

Přidat komentář