PYTLÁCTVÍ ZAČÍNÁ VÁŽNĚ OHROŽOVAT SVAZIJSKOU TURISTIKU

James Morris - Sep 12, 2011
0

Pytláci ničí přírodní rezervace Svazijska více než kdy předtím. Turisté sem přestávají jezdit, protože výrazně ubylo divokých zvířat ve volné přírodě. Na některých místech zbyla už jen hrstka antilop.

Chudé země bývají na cestovním ruchu doslova závislé a jihoafrické Svazijsko do této kategorie rozhodně spadá. Pytláctví je zde v současnosti větší problém než AIDS a potenciální nebezpečí. Svazijská turistika spoléhá na zvěř v rezervacích. Kvůli pytlákům si ale turisté užijí nanejvýš pohledu na paviány. Velkou zvěř už vidět není, ti šťastnější slyší nářek kusů chycených do pastí.

Místní obyvatelé si okamžitě všimli změny v chování normálně krotkých zvířat. Jejich plachost je téměř jistě reakcí na nedávné zkušenosti s lidmi. Pytláci si možná dost vydělají, ale země jako celek trpí ochromením turistiky. Návštěvníci se těžko přijedou podívat na několik málo zbylých antilop a rostlin.

Třeba rezervace Mlawula se potýká se zvýšenou mírou pytláctví. A jak je vůbec možné míru pytláctví sledovat, když se jedná o tajné aktivity? Ukazately jsou výkřiky chycených kusů, klesající počty a nárůst mrtvých těl obklopených pastmi. Mnohá zvířata se v pastech rozloží ještě dřív, než je pytláci najdou. Pytláci se v rezervaci Mlavula začali zaměřovat dokonce i na rostliny, které se používají k výrobě tradičních léků.

Související články

Komentáře

Přidat komentář