PEKING LÁKÁ TURISTY SVÝMI DIVY SVĚTA

Daniel A. Tanner - Jul 19, 2010
0

Jestliže nemáte možnost nebo čas cestovat po světě, nechte svět přijít k vám. Tato věta by klidně mohla být heslem Světového parku v Pekingu, ve kterém mohou návštěvníci obdivovat 100 zmenšenin nejslavnějších památek světa.

 

Zatímco čínská ekonomika je v rozkvětu a investoři z celého světa se předhánějí ve výši vkladů, mnoho místních obyvatel má stále potíže s překonáváním komunistických omezení. Cesty do zahraničí se například pro mnohé mohou stát neuskutečnitelným přáním. Ale s možností přístupu k zahraničním médiím a internetu, se i Číňané zajímají o místa jako jsou pyramidy v Gize, Taj Mahal, Tower Bridge nebo Manhattan a rádi by je i navštívili. Řešení se objevilo brzy poté, co se do země dostaly zprávy ze zahraničí - Světový park byl poprvé otevřen v roce 1993 a dodnes zůstal lákavým zážitkem, který každoročně navštíví průměrně 1,5 milionu turistů.

Světový park je asi 17 km daleko od centra Pekingu a byl vybudován proto, aby zprostředkoval nejslavnější světové památky obyvatelům Číny. Zmenšeniny památek byly postaveny tak, aby se co nejvíce podobaly originálům. Aby dosáhli co nejlepších výsledků, autoři dokonce použili i stejné materiály. Dnes se v parku nachází zmenšeniny divů světa z 50 zemí.

Park se rozkládá na ploše o rozloze 46,7 ha a je rozdělen do několika oblastí: Asie, Afrika, Evropa, Amerika a Latinská Amerika. Pokud si návštěvníci chtějí prohlížení památek užít i usnadnit, mohou využít projížděk bateriemi poháněnými autíčky. Pyramidy v Gize, francouzská katedrála Notre Dame, indický Taj Mahal, italská šikmá věž v Pise, nizozemské větrné mlýny a Socha svobody jsou pouze několika příklady. Park po celý rok nabízí bohatý kulturní program, jehož náplní je vše možné od koncertů až po folklorní tance a ukázky vaření. A samozřejmě nesmí chybět ani prodej upomínkových předmětů z celého světa.

Související články

Komentáře

Přidat komentář