NÁVŠTĚVNÍK NIZOZEMÍ NAJDE V MADURODAMU VŠE

Sara Thopson - Jun 21, 2010
0

Ti z vás, kdo cestují do Nizozemí a nemají času nazbyt by měli zamířit do Madurodamu. Toto úžasné miniaturní město má totiž všechny důležité národní pamětihodnosti na jednom místě.

 

Už skoro 60 let mohou turisté přijíždějící do Nizozemí obdivovat miniaturní svět v Madurodamu. Tato úžasná atrakce turistům představí všechny důležité pamětihodnosti celé země na ploše o rozloze asi 10.000m2. Takže turisté, kteří jsou omezeni nabitým programem, mají jedinečnou šanci zhlédnout vše na jednom místě.

Madurodam vznikl v roce 1952 ve Scheveningenu, v Haagu, a je městem v pravém smyslu toho slova. Bylo pojmenováno po Georgi Madurovi, který v roce 1945 zemřel v Dachau, nacistickém koncentračním táboře, a který na začátku druhé světové války statečně bojoval na frontě. Za jeho statečnost byla Madurovi udělena pocta Rytíře 4. třídy Vojenského řádu prince Williama, což je v Nizozemí nejvyšší možná pocta. Jeho rodiče věnovali peníze na stavbu Madurodamu a od jeho dokončení město navštívilymiliony turistů.

Zručnost a um, s kterým bylo město postaveno, jsou obdivuhodné. Vše bylo vybudováno v poměru 1:25 a turisté zde mohou obdivovat katedrálu v Utrechtu, vodní kanály s plovoucími loděmi v Amsterodamu, baziliku Sv. Jana, letiště, dálnice a dokonce i malinkatou továrnu na výrobu porcelánu. Miniaturní stromy vypadají záhadně a pohybující se auta, odbíjející zvony nebo letadla, která se chystají vzlétnout, rozesmějí každého. Návštěvníci si při vstupu jen vyzvednou malého průvodce a pak už jen tráví čas jako Gulliver v zemi Lilliputů.  

Související články

Komentáře

Přidat komentář