BRITSKÉMU TURISMU POMOHL PŘÍLIV ČÍNSKÝCH TURISTŮ

Vanderlei J. Pollack - Sep 26, 2011
0

Turismu ve Velké Británii se daří, a to navzdory nepokojům, problémům s eurem, recesi a celosvětovému trendu jezdit na dovolenou do méně známých míst.

Cestovní ruch, který Velké Británii vydělá 115 miliard liber ročně, čelí v poslední době řadě problémů. Největšími z nich jsou ekonomická krize, která zasáhla celou Evropu, a politická nestabilita samotné Británie.

Britové mají ale i důvod k optimismu, protože počet návštěvníků za letošní červenec vzrostl o 2 % a tržby o celé 4 %. Za tímto úspěchem stojí 2 faktory: rostoucí počet návštěvníků z Číny a sklon většiny lidí v létě utrácet.

Za nedávným úspěchem Velké Británie stojí z velké části Čína, třetí nejvýznamnější zdroj příjmů v cestovním ruchu na světě. Příslušníci čínské střední třídy si oblíbili zejména Londýn.

Penězům, které utrácí čínští turisté, se už přezdívá "pekingské libry". Jeden turista z Číny přitom utratí v průměru 100 liber, což není málo. Golfové kluby po celé Velké Británii začaly dokonce najímat personál, který mluví kantonsky a mandarínsky.

V létě utrácejí turisté více než po zbytek roku, a proto by zisky z turismu byly vyšší i bez útraty čínských turistů. Letní sezóna je proto také příčinou letošního červencového úspěchu Velké Británie. Na druhou stranu se dá očekávat, že zbytek roku se nebude vyvíjet tak příznivě. I přesto Velká Británie zaměřuje čím dál více kampaní na asijské trhy.

Související články

Komentáře

Přidat komentář