SKOTSKÉ HOTELNICTVÍ JE NA TOM DOBŘE

William Law - May 9, 2011
0

I přes masivní propad cen pokojů a počtu rezervací v hotelech po celé Velké Británii se Skotsku daří.

 

Kvůli propadu ekonomiky utráceli lidé v posledních letech za hotely a luxusní zboží méně. Zaměstnanci, kteří museli na služebních cestách hned několikrát přenocovat, mohli proto na luxusní hotely zapomenout. Také turisté se začali vyhýbat luxusním hotelům a zkracovat si dovolenou. Tento trend vylidnil spoustu hotelů a přinesl pokles cen.

Za posledních 5 let pokleslo hotelnictví ve Velké Británii celkem o 2,3 %. V Anglii, Londýn nevyjímaje, dokonce o 2,7 %. Tyto výsledky jsou poněkud zavádějící, protože neberou v potaz pokles cen pokojů. Přesto demonstrují škody, kterým čelí majitelé hotelů, a to včetně velkých hotelových řetězců. Naproti tomu Skotsko utrpělo ztrátu jen pouhé 0,2 %. Vyplynulo to z průzkumu 549 hotelů s kapacitou 92.000 pokojů. Jde o výsledek, který je v ostrém kontrastu ke stavu v Anglii.

Velký úspěch skotského hotelnictví se připisuje oblibě hlavního města. Letiště v Edinburghu se ukázalo jako skvělá investice a užitek z něj má široké okolí. I přes řadu nedávných potíží, které často souvisely s počasím, se skotský hotelnický průmysl drží bezpečně nad vodou.

Související články

Komentáře

Přidat komentář