SKOTSKO ZŮSTÁVÁ OPTIMISTICKÉ

Theodore Slate - Dec 5, 2011
0

I přes špatné prognózy a klesající počet turistů plánuje Skotsko zvýšit svůj příjem z turistiky do roku 2015 o 50 %.


Skotský cestovní ruch nevykázal v první polovině roku 2011 příliš pozitivní výsledky. Přestože celkově vzrostl turismus ve Spojeném království o 5 %, Skotsko zaznamenalo 17% pokles.

Tato nepříznivá čísla a srovnání přivedla předsedu pro rozvoj turismu k zásadnímu rozhodnutí: do 3 let má Skotsko úplně změnit svoji strategii v turismu a zabránit tak dalšímu propadu. Dobrou zprávou je, že vláda se chystá do této oblasti investovat 30 milionů liber a podle odhadů by tak cestovní ruch mohl do roku 2015 vzrůst o 50 %.

Národní úřad pro cestovní ruch, VisitScotland, připustil, že Skotsko má před sebou těžký úkol. A k jeho splnění bude zapotřebí odborných znalostí a obrovského množství financí. Úřad také poukázal na to, že zlepšení v oblasti cestovního ruchu by bylo přínosem pro všechny, nejen pro zaměstnance hotelů a restaurací.

Přední představitelé turismu věří, že rozhodující vliv na rozvoj cestovního ruchu ve Skotsku budou mít nadcházející sportovní události. Skotsko doufá, že alepsoň část sportovních nadšenců, kteří zavítají do Londýna během olympijských her se nachá zlákat i k návštěvě Skotska. Další turisty chce Skotsko navnadit Hrami Commonwealthu v Glasgow a pořádáním Ryder Cupu v roce 2014.

Zatím se Skotsko soustředí i na jiné než sportovní události. Publicitě a zisku nutnému ke splnění vytyčeného cíle v roce 2015 by měly napomoci i oslavy diamantového jubilea královny a natáčení Disneyho filmu "Honeypot" v roce 2012.

Související články

Komentáře

Přidat komentář