SKOTSKO: PRAVÝ RÁJ PĚŠÍ TURISTIKY

Kevin Eagan - Mar 26, 2012
0

Pěší turistika ve Skotsku a objevování zdejších krás je snem nejednoho milovníka túr. Místní rozmanitá krajina nabízí turistické stezky různé obtížnosti, a na své si tu tak přijde každý.

Celé generace turistů procházeli skotské stezky v němém úžasu nad těmi nejkrásnějšími výhledy. Skotsko je zkrátka rájem pro milovníky pěší turistiky a stezky s různým stupněm obtížnosti uspokojí každého.

West Highland Way se táhne mezi městy Milngavie a Fort William. Stezka má 152 km a nabízí velmi rozmanitou krajinu. Najdete tu klenoty jako skotská jezera, mokřady, záhadné lesy a nádherné hory. Je to vlastně první oficiální skotská turistická stezka, která si během posledních třiceti let své existence získala srdce mnohých turistů.

The East Highland Way je zatím z dlouhých stezek tou nejmladší. Dovede turisty z města Fort William do 125 km vzdáleného města Aviemore. Milovníci historie ocení cestou několik hradů ale i pravěká naleziště a jezera.

The Great Glen Way vede z města Fort William do Invernessu a měří 127 km. Zejména milovníci tajemna si tuhle stezku oblíbili. Vede podél jezer Locky, Oich a Ness. Oči mnohých pátrají po hladině jezera Loch Ness v naději, že zahlédnou lochnesskou příšeru Nessie.

Pokud nebudete mít dostatek času, můžete si vybrat Clyde Coast Way. Má asi 80 km a nabízí úžasné výhledy na malebné skotské jihozápadní pobřeží. Po cestě je mnoho pěkných vesniček, starobylých kostelů i tradičních hospod.

Ti nejnáročnější cestovatelé a dobrodruzi budou nadšeni trasou North to Cape Wrath. Je opravdu náročná a přestože ještě nepatří mezi oficiální stezky, povedou na ní vaše kroky zkušení průvodci. Má celkem 328 km a zavede vás ke skotskému nejsevernějšímu bodu, majáku na Cape Wrath.

Související články

Komentáře

Přidat komentář