5 NÁRODNÍCH PARKŮ ALJAŠKY

Wayne M. Gore - Jun 20, 2011
0

Aljaška je překrásná země jako stvořená pro milovníky divoké přírody. Může se dokonce pochlubit více národními parky než celé východní pobřeží USA. Žurnál Matador Trips vybral pět nejlepších a Tourism-Review.cz vám je v krátkosti představí.

Národní park Glacier Bay

Glacier Bay, který je nejsnadněji přístupný z moře, je mezi návštěvníky oblíbený kvůli nádherným ledovcům. Turisté sem připlouvají na výletních lodích a soukromých člunech obdivovat nádhernou krajinu a pozorovat kosatky. Další možností dopravy je kajak. Vyjíždí se většinou z nedalekého města Gustavus.

Národní park Denali

Národní park Denali je zlatým hřebem každé návštěvy Aljašky. V parku se nachází i nejvyšší hora Severní Ameriky, Mount McKinley. Autům je vjezd do Denali zakázán, ale návštěvníci si mohou vybrat některý z organizovaných autobusových zájezdů. Máte-li rádi dobrodružství, můžete park prozkoumat pěšky. Nečekejte ale značené turistické trasy, právě naopak. Návštěvníci se mohou po parku pohybovat naprosto volně a přenocovat, kde se jim zlíbí.

Národní park Wrangell-St. Elias

Největší park USA, Wrangell-St. Elias, má úctyhodných 5 milionů hektarů. Také je spolu se třemi přilehlými parky na seznamu UNESCO. Narozdíl od ostatních aljašských parků mohou po nerovných cestách parku Wrangell-St. Elias jezdit automobily. Za návštěvu stojí turistické městečko McCarthy a město duchů Kennicott. Zejména měděné doly v Kennicottu by si člověk  neměl nechat ujít. Prohlídka dnes už historické 13-patrové budovy ke zpracování mědi vestavěné do skály za městem je malé dobrodružství.

Národní park Klondike

Vydejte se po stopách zlatokopů po slavné chilkootské stezce z roku 1898. Túra trvá tři až čtyři dny. Začíná se na úrovni moře na jihovýchodě Aljašky, dále se jde přes Chilkootský průsmyk až do Kanady. Stezka je dobře značená i udržovaná, jelikož na ni dohlíží jak kanadská tak americká správa národních parků. Na cestě je k dispozici dostatek kempů, v kterých si ale musíte rezervovat místo s dostatečným předstihem. Na stezku se denně může vydat jen omezený počet turistů, a proto si před túrou musíte také zajistit povolení.

Národní park Gates of the Arctic

Připravte se na úžasnou krajinu. Součástí parku jsou dvě hory, Frigid Crags a Boreal, které se tyčí nad řekou Koyukuk jako obří brána označující vstup do parku. Návštěva však vyžaduje určité plánování, protože automobilem se člověk do parku nedostane. Turisté si mohou najmout letadlo v Bettles, Coldfoot či Kotzebue, nebo vyrazit pěšky od hlavní silnice Dalton.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Připravil Tourism-Review.cz, zpravodajský portál pro odborníky cestovního ruchu. Více informací na www.tourism-review.cz.

Související články

Komentáře

Přidat komentář