ZÁBAVNÍ PARKY V EVROPĚ LÁKAJÍ KAŽDOROČNĚ 150 MILIONŮ NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nik Fes - Aug 27, 2018
0

Milióny hostů hledají každoročně trochu dobrodružství v zábavních parcích. Po několika letech krize nabírá tento sektor opět na obrátkách.

Podle Mezinárodní asociace zábavních parků (IAAPA), 307 tematických a zábavních parků na evropském kontinentu se svými atrakcemi přilákalo ke koupi vstupenek přibližně 150 milionů lidí. Ve výsledku zaznamenaly tyto parky obrat ve výši pěti miliard eur a zaměstnávají více než 50 tisíc lidí.

I když jsou tohle léto menší problémy, jde pouze o nesrovnalost způsobenou počasím. „Počet návštěvníků je v současné době trochu omezený, protože je velmi velké horko,“ uvedla mluvčí německého zábavního parku Europa Park Rust. Je tedy pravděpodobné, že letošní finanční bilance bude ovlivněna nepříznivým počasím.

Dánské Tivoli stabilní destinací

Jeden z nejstarších zábavních parků na světě, Tivoli v hlavním městě Dánska v Kodani, oslavuje své 175 narozeniny. Každý den prochází parkem velká přehlídka. V tomto parku však překvapivě, podle oficiálních zdrojů, počet návštěvníků tenhle rok neklesl.

V současné době jde Tivoli Business Barometr nahoru. V roce 2017, navzdory deštivému létu s méně návštěvníky, dánský park oznámil nejlepší výsledek ve své historii. Obrat vzrostl na 947,4 milionů dánských korun (téměř 130 milionů eur). Jedná se o nárůst o 4.2 % oproti předchozímu roku. Letošní počet návštěvníků slibuje ještě lepší výsledky.

Zábavní parky na vzestupu po celém světě

Zábavní parky zažívají vzestup po celém světě. Podle asociace TEA počet jejich návštěvníků vzrostl v průměru o 8.6 %. Důvodem je především náhlý rozvoj v Číně. Avšak i 20 největších evropských parků zažilo růst v průměru o 3.4 %.

Florida zůstává největší destinací pro návštěvníky zábavních parků na světě. Světový lídr na trhu Disney World přitahuje každoročně více než 20 milionů návštěvníků. Europa Park V Rustu – druhý největší park na evropském kontinentu – je pouze na 21. místě na světě s 5,7 miliony návštěvníků. Za ním je již zmiňovaný Tivoli s 4,6 miliony návštěvníků. V tomto smyslu mají evropské parky stále co dohánět, aby dosáhly úrovně svých amerických protějšků.

Související články

Komentáře

Přidat komentář