THAJSKO PLÁNUJE POSTUPNÉ ZNOVUOTEVŘENÍ CESTOVNÍHO RUCHU

Andrew J. Wein - Sep 6, 2021
0

Vzhledem ke zlepšující se pandemické situaci v Thajsku za posledních pár týdnů plánuje mnoho regionů v zemi příští měsíc znovuotevření cestovního ruchu.

Po největších ostrovech Phuket a Ko Samui se očekává, že od 1. října bude opět vítat turisty také slavné pevninské přímořské letovisko Hua Hin. A mnoho dalších provincií se přidá k otevírání turismu.

Třístupňový plán na znovuotevření země

Plán vlády je znovu otevřít zemi do poloviny října prostřednictvím třístupňového plánu. První fáze začala v červenci a srpnu a zahrnovala výše zmíněný Phuket na základě tzv. sandbox programu.

Druhá etapa je naplánována na 1. října a bude se týkat Bangkoku, Chon Buri, Phetchaburi, již zmíněných Huan Hin a Chiang Mai, zatímco třetí etapa, plánovaná na 15. října, zahrnuje 21 provincií země.

Smyslem je umožnit plně očkovaným cestovatelům vstup do Thajska bez karantény, což na Phuketu již nějakou dobu platí.

Plně očkovaní rekreanti ze 70 zemí mohou od 1. července cestovat na ostrov za přísných podmínek bez karantény. Cílem bylo alespoň částečně oživit odvětví cestovního ruchu, které je již rok a půl v ohromných problémech, ale je pro zemi klíčovým ekonomickým odvětvím.

Cestovní bubliny se sousedními zeměmi

Od začátku příštího roku vláda navíc usiluje o implementaci tzv. cestovních bublin mezi hraničními provinciemi a čtyřmi sousedními zeměmi. Jedná se o Kambodžu, Myanmar, Laos a Malajsii.

Konkrétně budou muset zainteresované regiony mít proočkovanost alespoň 70 % a před jejich znovuotevřením získat vzájemný souhlas místních správních struktur a zdravotních úřadů.

Obecně lze říci, že vláda věří, že se pandemická situace od října zlepší. Očekává se totiž, že v zemi bude tento měsíc k dispozici 13 milionů dalších dávek vakcíny proti Covid-19, v říjnu pak 24 milionů a v listopadu a prosinci dalších 23 milionů.

Související články

Komentáře

Přidat komentář