NEJHORŠÍ TURISTÉ SVĚTA - AMERIČANÉ HLASOVALI PRO SEBE

Anna Luebke - Mar 26, 2012
0

Nedávný průzkum spojený s platformou LivingSocial zjišťoval, kdo jsou podle turistů nejhorší cestovatelé. Američané vyhráli absolutní většinou, a dokonce většina amerických respondentů poslala hlasy sobě.

Většina turistů časem zajede do zaběhlého stereotypu chování, často spojeného s jejich národní povahou. Odborníci z oblasti cestovního ruchu si kladli otázku, kteří turisté jsou ti nejhorší. Dnes už znají odpověď.

Platforma LivingSocial uspořádala během února 2012 ve spolupráci s agenturou Mandala Research online průzkum zaměřený právě na tuto otázku. Zúčastnilo se ho přes 5 600 respondentů z Velké Británie, Spojených států, Austrálie, Kanady a Irska.

Kromě otázek na povahu a obecné charakteristiky různých turistů se vyjadřovali taky ke svým oblíbeným destinacím a sdíleli své zážitky z dovolené. Přestože drtivá většina respondentů byli Američané, průzkum ukázal, že podle veřejného mínění jsou právě oni nejhorší turisté.

Většina Američanů, kteří vlastní pas a cestují, jsou praví světoběžníci. Podle průzkumu navštívili alespoň 4 země mimo svůj kontinent. Neuvěřitelných 39 % z nich se ale také přiznalo, že si na svých cestách přivlastnili něco z navštívených hotelů.

Průzkum také srovnává délku dovolené turistů z různých koutů světa. Američané se spokojí s pouhými 16 dny, zato Irové si užívají celých 28 dní, Australané 27, Britové 23 a Kanaďané 21 dní.

A co se týče destinací, většina respondentů považuje za nejlákavější Velký korálový útes v Austrálii, Eiffelovu věž v Paříži a pyramidy v Gize. Co se týče atrakcí přímo ve Spojených státech, zvítězily Disney World, Las Vegas a Grand Canyon.

Související články

Komentáře

Přidat komentář