AMERIČANÉ CESTUJÍ I V DOBĚ KRIZE

William Law - Mar 19, 2012
0

Expedia nedávno uspořádala průzkum, ve kterém zjišťovala cestovní návyky Američanů v současné době, tedy v době krize. Cestovní ruch zůstal překvapivě nedotčen a lidé stále jezdí za odpočinkem jako dřív.

Expedia je známý vyhledavač pro cestovatele a poskytuje služby v oblastech spojených s cestovním ruchem. Výsledky studií, které vydá, mají proto respekt. V té poslední se soustřeďuje na stav americké turistiky.

Studie amerických turistů se zaměřila na to, jak lidé cestují za odpočinkem. Výsledek studie je víc než překvapivý, protože se zdá, že propad ekonomiky se na turistice vůbec neodrazil.

Podle shromážděných dat cestují Američané stejně jako dřív. Jediný rozdíl je v tom, že si místo své dovolené vybírají opatrněji. Menší skupina turistů také místo letecké dopravy dává přednost autu.

Na druhou stranu ale tráví celkově více nocí v hotelích. Překvapením bylo, že celkem 41% Američanů uvedlo, že projeli napříč Spojené státy. V módě jsou letos taky kratší výlety do více míst, oproti delším dovoleným stráveným na jednom místě.

Více než 30 % Američanů už navštívilo Sochu svobody, most Golden Gate, Grand Canyon a park National Mall ve Washingtonu. Většina turistů hojně využívá sociálních sítí. Na svých cestách je používá 50 % turistů, a to proto, aby zůstali v kontaktu se svými blízkými. Nepřekvapí, že nejčastěji využívají tento druh komunikace lidé ve věku mezi 18 a 44 lety.

Související články

Komentáře

Přidat komentář